رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/03/6
نسخه مناسب چاپSend by email
تأكيد حضرت آيت الله العظمي صافي بر الگوسازي از قم به عنوان شهر ديني در ديدار استاندار جديد قم

روز پنجشنبه 5/10/92 استاندار جديد قم حجت الاسلام و المسلمين آقاي صالحي منش با آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف ديدار كرد.
در ابتداي اين ديدار، استاندار محترم گزارشي از برنامه هاي آينده استانداري ارائه داد.
معظم له نيز ضمن تبريك انتصاب ايشان و با اشاره به موقعيت خاص استان قم و مركزيت جهان تشيع فرمودند: شهر قم از نظر تاريخي و مذهبي كم نيست و بسيار با اهميت است و قابل مقايسه با شهرهاي ديگر نمي باشد. استان قم با استان هاي ديگر تفاوت هاي زيادي دارد. قم شهر اهل بيت عليهم السلام است لذا خدمت در قم، خدمت به اهل بيت عليهم السلام، شيعيان و دوستداران آن بزرگواران و حوزه علميه است و به اين علت، اهميت كار دو چندان است. شخصيت هاي بزرگي در طول تاريخ در قم بوده اند كه اگر يك نفر از آنها در جاي ديگري بود مايه افتخار و مباهات بسيار در آنجا مي شد. حال همه آن بزرگان در يك جا به نام قم جمع شده اند و اين نشانه عظمت بي حد و انتهاي قم است.
ايشان در ادامه اين ديدار با اشاره به اينكه شهر مقدس قم بايد الگو باشد بيان داشتند: قم در جهان از ويژگي هاي خاصي برخوردار است به همين خاطر بايد از همه جهات مخصوصاً از جهت ديني و ظواهر شرعي براي همه مردم و شهرهاي جهان الگوي يك شهر مذهبي و ديني شود. امروز قم موقعيت جهاني دارد و فرامنطقه اي است.

مرجع عاليقدر در بخشي از سخنان خود افزودند: نواقصي كه در قم وجود دارد مخصوصاً نواقص اخلاقي بايد به سرعت بر طرف شود. هر چه به امور مذهبي و ديني مردم رسيدگي بيشتر شود، اعتبار و عزت شهر بيشتر مي شود و اين مي تواند زمينه بهره گيري ساير نقاط از شهر قم را بيشتر كند. بايد قم طوري باشد كه وقتي ديگران به قم مي آيند، از قم سوغات اخلاق، ادب و فرهنگ اسلام را با خود ببرند.
ايشان با اشاره به وجود حرم مطهر كريمه اهل البيت حضرت معصومه عليها السلام فرمودند: قم را مردم به حضرت معصومه عليهاالسلام و حوزه علميه و محدثان و علماء راستين مي شناسند و هويت قم همين عظمت ها مي باشد.
در پايان اين ديدار، حضرت آيت الله العظمي صافي با اشاره به فرصت پيش آمده براي خدمت به قم، فرمودند: «كنون كه نوبت توست اي ملك به عدل گراي» حال كه نوبت خدمت شما شده است اين را قدر بدانيد و اينجا فقط بايد براي خدا كار كنيد و به خصوص براي خدمت به محرومان و نيازمندان خودتان را وقف كنيد و رضايت خاطر شريف امام زمان عجل الله تعالي فرجه را به دست آوريد. اميدوارم كه خداوند به شما توفيق خدمتگزاري به اين شهر مقدس عنايت فرمايد.
 

موضوع: