رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
شنبه: 1401/03/7
نسخه مناسب چاپSend by email
تأكيد حضرت آيت الله العظمي صافي بر ارتباط و تعامل بيشتر با جهان اسلام و ضرورت بهره‌برداري از كنگره‌ي جهاني حج

صبح امروز چهارشنبه 29م آبانماه 1392، حجة‌الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي عسكر سرپرست حجاج ايراني و مهندس سعيد اوحدي رئيس سازمان حج و زيارت با حضور در بيت حضرت آيت الله العظمي صافي با معظم له ديدار و گفتگو كردند.
در اين ديدار معظم له با استشهاد به آيه‌‌اي از قرآن كريم فرمودند:‌ حضور ما در مراسم حج، اهميت بسياري دارد. هرچه عظمت مراسم بيشتر و نفوذ كلمه‌ي ما در آنجا بيشتر شود،‌ اسباب رضايت حضرت ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف شده و ما بايد به هر كيفيتي كه شده است به اين مسأله تحقق ببخشيم.
ايشان ادامه دادند: ‌در مسأله‌ي حج بيش از هر چيز مسأله كيان اسلام و شوكت اين دين حنيف مطرح است و بايد مراسم حج با عظمت هرچه بيشتر برگزار شود و در اين مسأله، همه بايد براي عزت اسلام در امر حج تلاش داشته باشند.
مرجع تقليد شيعيان با اشاره به دشمني‌هاي فرق ضالّه و حملات تروريستي و اهانت‌هايي كه عليه شيعيان در جهان توسط گروه‌هاي افراطي و انحرافي صورت مي‌گيرد فرمودند: مردم دنيا از اين تندروي‌ها خسته شده‌اند و متنفرند و همانطور كه تاريخ نشان داده است، هر زماني كه دشمنان بيشتر جلو آمده‌اند، و بيشتر شيعيان را مورد آزار و اذيت قرار داده‌اند، حقانيت تشيع بيشتر آشكار شده است و شيعه رشد بيشتري داشته است.

معظم له ضمن تشكر از تلاش‌ها و كوشش‌هاي انجام شده در اين مسير افزودند: در تحقق اين اهداف همه بايد متحد باشند و اين مسئوليت‌ها همه اسم است و همه‌ي ما مقصد واحد داريم كه همان عظمت تشيع و عظمت مكتب اهل بيت عليهم السلام است و‌ هر چه بيشتر بتوانيم اين وظايف و مسئوليت‌ها را به نحو احسن انجام دهيم، بيشتر اسباب آبرومندي اسلام و شيعه خواهد بود.
ايشان همچنين بر ضرورت ارتباط و تعامل با جهان اسلام تأكيدكردند و يادآور شدند كه مسئولين از ظرفيت‌هاي موجود در كنگره‌ي جهاني حج در جهت رساندن پيام مكتب اهل بيت عليهم السلام استفاده كنند كه اين ارتباط و تعامل به نفع شيعه خواهد بود.
ايشان از كارهاي انجام شده در حج امسال اظهار خوشحالي نمودند و ضمن تقدير از زحمات دست‌اندركاران حج،‌ فرمودند كه انشاء‌الله خدمات شما در پيشگاه امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف مقبول واقع شود.
در ابتداي اين ديدار حجة‌الاسلام قاضي عسكر و مهندس سعيد اوحدي گزارشي از مراسم حج امسال خدمت معظم له ارائه دادند.

موضوع: