رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/03/6
نسخه مناسب چاپSend by email
آیت الله العظمی صافی در دیدار سفیر عراق: كشور عراق با رفع اختلافات گروه هاي مختلف تحت نظر مرجعيت، با عزّت و سربلندي راه استقلال خود را ادامه دهد.

دوشنبه 18/1/92 سفير عراق با آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف ديدار كرد.

در ابتداي اين ديدار، سفير عراق گزارش مختصري از اوضاع عراق و خدمت رساني به زائران عتبات عاليات را ارائه نمود و آمادگي عراق را براي خدمت بيشتر به زائران ايراني اعلام كرد.

معظم له در اين ديدار، با تشكر از ايشان و مسئولان كشور و ملت عراق فرمودند: ما و عراق همه در يك خط و فكر هستيم و همه، عزّت و سربلندي اسلام و مسلمانان را در جهان خواهانيم.

ايشان در قسمت ديگري از بيانات خود فرمودند: وجود عتبات عاليات در كشور عراق و علاقه شديد شيعيان به ائمه معصومين عليهم السلام، يكي از عوامل مهمّ ارتباط ديني و عاطفي و مذهبي بين دو كشور مي باشد.

آيت الله العظمي صافي در ادامه با اشاره به لزوم محوريت مرجعيت در رفع اختلاف گروه هاي مختلف در عراق فرمودند: امروز دشمنان اسلام همه در فكر اين هستند كه با ايجاد اختلاف بين مسلمانان به منافع خود در منطقه رسيده و ثروت هاي بزرگ كشورهاي اسلامي را به تاراج ببرند. انشاء الله تعالي با رفع مشكلات و نواقص موجود و با رفع اختلافات بين گروه هاي عراقي كشور عراق، تحت نظر مرجعيت، با عزّت و سربلندي راه استقلال خود را ادامه دهد و امّيدواريم در انتخابات جديد مردم نشان دهند كه همه فقط به فكر عظمت و عزّت اين كشور هستند و دشمنان اسلام را نااميد كنند.

ايشان ضمن اشاره به وجود رابطه حسنه بين حوزه علميه قم و نجف اشرف افزودند: الحمدلله روابط بين حوزه قم و نجف روابط حسنه اي است كه انشاء الله اين سير ادامه خواهد داشت و روز به روز بر اين روابط افزوده خواهد شد.

معظم له در پايان اين ديدار براي مردم عراق دعا كردند و فرمودند: من هميشه براي مردم مظلوم عراق بخصوص شيعيان دعا مي كنم. انشاء الله تعالي نجات واقعي و پيروزي در مقابل گروه هاي منحرف از آن ملّت مظلوم عراق خواهد بود.

موضوع: