وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم از حوادث و اتّفاقات تاريخي كه در روز اول ماه مبارك رمضان به ‌وقوع پيوست، بيعت با ولايتعهدي حضرت امام علي بن موسي الرّضا علیهماالسلام بود. واقعه واگذاری ولایتعهدی به حضرت رضا علیه السّلام از جانب مأمون، یک نقشه سیاسی بود و...
يكشنبه: 1400/01/29 - (الأحد:5/رمضان/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
آیت الله العظمی صافی در دیدار سفیر عراق: كشور عراق با رفع اختلافات گروه هاي مختلف تحت نظر مرجعيت، با عزّت و سربلندي راه استقلال خود را ادامه دهد.

دوشنبه 18/1/92 سفير عراق با آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف ديدار كرد.

در ابتداي اين ديدار، سفير عراق گزارش مختصري از اوضاع عراق و خدمت رساني به زائران عتبات عاليات را ارائه نمود و آمادگي عراق را براي خدمت بيشتر به زائران ايراني اعلام كرد.

معظم له در اين ديدار، با تشكر از ايشان و مسئولان كشور و ملت عراق فرمودند: ما و عراق همه در يك خط و فكر هستيم و همه، عزّت و سربلندي اسلام و مسلمانان را در جهان خواهانيم.

ايشان در قسمت ديگري از بيانات خود فرمودند: وجود عتبات عاليات در كشور عراق و علاقه شديد شيعيان به ائمه معصومين عليهم السلام، يكي از عوامل مهمّ ارتباط ديني و عاطفي و مذهبي بين دو كشور مي باشد.

آيت الله العظمي صافي در ادامه با اشاره به لزوم محوريت مرجعيت در رفع اختلاف گروه هاي مختلف در عراق فرمودند: امروز دشمنان اسلام همه در فكر اين هستند كه با ايجاد اختلاف بين مسلمانان به منافع خود در منطقه رسيده و ثروت هاي بزرگ كشورهاي اسلامي را به تاراج ببرند. انشاء الله تعالي با رفع مشكلات و نواقص موجود و با رفع اختلافات بين گروه هاي عراقي كشور عراق، تحت نظر مرجعيت، با عزّت و سربلندي راه استقلال خود را ادامه دهد و امّيدواريم در انتخابات جديد مردم نشان دهند كه همه فقط به فكر عظمت و عزّت اين كشور هستند و دشمنان اسلام را نااميد كنند.

ايشان ضمن اشاره به وجود رابطه حسنه بين حوزه علميه قم و نجف اشرف افزودند: الحمدلله روابط بين حوزه قم و نجف روابط حسنه اي است كه انشاء الله اين سير ادامه خواهد داشت و روز به روز بر اين روابط افزوده خواهد شد.

معظم له در پايان اين ديدار براي مردم عراق دعا كردند و فرمودند: من هميشه براي مردم مظلوم عراق بخصوص شيعيان دعا مي كنم. انشاء الله تعالي نجات واقعي و پيروزي در مقابل گروه هاي منحرف از آن ملّت مظلوم عراق خواهد بود.

موضوع:

سه شنبه / 19 فروردين / 1393