رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/03/6
نسخه مناسب چاپSend by email
آیت الله العظمی صافی در دیدار هیئت امنای درمانگاه قرآن و عترت:
خدمت به بندگان خداوند و محرومان، از بالاترين عبادت هاست.

هيئت امناي درمانگاه قرآن و عترت قم سه شنبه 20/12/92 با آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف توليت محترم اين مركز درماني ديدار كردند.
در ابتداي اين ديدار، گزارشي از فعاليت هاي انجام شده و برنامه هاي آينده اين مركز ارائه شد.
معظم له نيز با اظهار رضايت از گزارش ارائه شده فرمودند: بنده واقعاً از خدمات ارزنده اي كه انجام داده ايد تشكر مي كنم و تنها مي توانم با زبان بي زباني از خدمت حضرت ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف مسألت كنم كه اين خدمات ارزشمند را از شما قبول بفرمايد.
ايشان با اشاره به روايات اهل بيت عليهم السلام در توصيه به خدمت خلق بيان كردند: خدمت به بندگان خداوند متعال طبق روايات اهل بيت عليهم السلام از بهترين صفات است؛ آنجا كه مي فرمايد: «خَصْلَتَانِ لَيْسَ فَوْقَهُمَا مِنَ الْبِرِّ شَيْ‏ءٌ الْإِيمَانُ بِاللَّهِ وَ النَّفْعُ‏ لِعِبَادِ اللَّه؛ دو ويژگي است كه بالاتر از آنها نيكي ديگري نيست؛ ايمان به خدا و نفع رساندن به بندگان» كه بايد قدر اين خدمت رساني به بندگان را بدانيد.

حضرت آيت الله العظمي صافي در قسمت ديگري از بيانات خود با اشاره به اينكه منفعت رساني به خلق خدا، توفيقي از جانب خداوند متعال است افزودند: البته كار شما از كارهايي نيست كه براي همه كس فراهم بشود. در روايات داريم كه خداوند متعال اشخاصي را براي اين مطالب و خدمات بزرگ انتخاب مي كند. پس بايد قدر اين نعمت عظمي را بدانيد و شكر آن را بجاي آوريد.
اين مرجع عاليقدر با اشاره به وجود زياد محرومان و مستضعفان در جامعه اسلامي فرمودند: برنامه هاي شما بايد طوري تنظيم شود كه خدمت رساني به محرومان و مستضعفان در صدر آن قرار گيرد به طوري كه نتيجه كار شما، رفاه و آسايش فقرا و درماندگان باشد.
در پايان اين ديدار، معظم له با قدرداني مجدد از اعضاي مسئول اين مركز بيان كردند: انشاء الله بتوانيد با خدماتي كه در اين مركز ارائه مي دهيد در همه كشور بلكه همه دنيا به عنوان يك مركز نمونه درماني و خدمت رساني به محرومان و مستضعفان شناخته شويد و رضايت حضرت ولي عصر عليه السلام را جلب نماييد.

موضوع: