رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
دوشنبه: 1401/03/2
نسخه مناسب چاپSend by email
آیت الله العظمی صافی در دیدار جامعه اسلامی مهندسین کشور:
مردم خوب كشور ما در همه صحنه‌ها براي دفاع از ارزش‌ها حضور داشته‌اند، قدر اين مردم را بدانيد و مشكلات فرهنگي و اقتصادي آنها را برطرف كنيد.

شنبه 30/1/93 دبير كل و شوراي مركزي جامعه اسلامي مهندسين كشور با مرجع عاليقدر شيعه حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف ديدار كردند. در ابتداي اين ديدار، مهندس باهنر گزارشي از فعاليت ها و برنامه هاي انجام شده ارائه داد.
معظم له نيز با تبريك عيد بزرگ ولادت بانوي عصمت و طهارت حضرت صديقه طاهره عليها السلام و تشكر از حاضران در جلسه، فرمودند: اميدوارم كه توجهات حضرت ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف شامل حال همه باشد تا همه بتوانيم در راه خدمت به اسلام و جامعه اسلامي و رسيدن به مقاصد صحيحي كه از اول مطرح كرديم مؤيد باشيم.
ايشان با اشاره به عنوان اسلاميت جامعه مهندسين افزودند: اين مسأله اسلاميتي كه الحمدلله شما براي خودتان عنوان كرده ايد، خيلي مطلب مهمّ و بزرگي است و البته مسئوليت آن هم بسيار زياد است و توقع از شما اين است كه در يك مواقعي حتماً اظهار وجود كنيد براي دين اسلام، براي حجاب، براي حرف هاي خلافي كه بعضي ها مي زنند و نبايد بزنند؛ بالاخره بايد اشخاص براي خدا موضع خودشان را مشخص كنند.

حضرت آيت الله العظمي صافي، كار براي رضاي خداوند را رمز موفقيت در همه كارها دانستند و بيان كردند: اگر مقصد اصلي ما، رضاي خداوند متعال باشد، خداوند كمك و تأييد مي نمايد. چنانچه مي بينيد كه در اين چندساله گرفتاري هايي كه براي انقلاب ما درست كردند همه بحمدالله با موفقيت تمام شد و انقلاب راه خود را ادامه مي‌دهد و اين همه مشكلات شوخي نبود و مطلب، بسيار با اهميت و قابل توجه است.
اين مرجع عاليقدر در بخش ديگري از بيانات خود با اشاره به نگراني هاي فرهنگي و اقتصادي مردم فرمودند: مردم ديندار و بزرگوار ما، مردمان خوبي هستند و كم ملتي پيدا مي شود كه مانند مردم ما اين طور در برنامه ها حضور پر رنگ و با شكوه داشته باشند؛ لذا بايد قدر اين مردم را دانست و دغدغه ها و نگراني هاي آنها در جنبه فرهنگي و اقتصادي مخصوصاً وضع معيشتي را بهبود بخشيد و مشكلات را برطرف كرد، البته ما هيچ وقت مأيوس نيستيم و انشاء الله مي توانيم مانند گذشته به فضل خداوند متعال موفق شويم.
معظم له در ادامه اين ديدار با اشاره به فريضه امر به معروف و نهي از منكر، عمل به اين واجب الهي را مايه رستگاري جامعه دانستند و بيان كردند: آن چيزي كه سبب رضايت خداوند متعال مي شود اين است كه انسان بتواند دين را تأييد كند و در راه خداوند، امر به معروف و نهي از منكر نمايد. مسأله امر به معروف و نهي از منكر بسيار مهم است. شما كه جامعه اسلامي مهندسين هستيد وظيفه تان در اين امر سنگين تر است و همان طور كه قرآن كريم فرموده است: «وَلْتَكُنْ مِنْكُمْ أُمَّةٌ يدْعُونَ إِلَى الْخَيرِ وَيأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَينْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِ وَ أُولَئِكَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ» يعني بايد گروهي از مؤمنان دائماً مشغول امر به معروف و نهي از منكر باشند كه رستگاري جامعه به عمل به اين وظيفه شرعي است و الّا جامعه اي كه در آن امر به معروف و نهي از منكر نباشد، روي رستگاري را نخواهد ديد.
حضرت آيت الله العظمي صافي در پايان اين ديدار با قدرداني مجدد از جامعه اسلامي مهندسين كشور، براي توفيق بيشتر آنان دعا فرمودند.

موضوع: