رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
دوشنبه: 1401/03/2
نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آیت الله العظمی صافی در دیدار مدیر کل و رؤسا و معاونان بنیاد شهید استان قم:
شهدا افتخار تاريخ اسلام هستند و نبايد راه مقدس آنان فراموش شود.

صبح امروز شنبه 23 فروردين‌ماه 1393، مديركل، رؤسا و معاونان بنياد شهيد استان قم با حضور در دفتر حضرت آيت الله العظمي صافي با معظم له ديدار و گفتگو كردند.
در ابتداي اين ديدار سردار هاشمي مدير كل بنياد شهيد استان قم گزارشي از برنامه‌ها و فعاليت‌هاي اين سازمان خدمت معظم له ارائه نمود.
سپس حضرت آيت الله العظمي صافي با توجه به روز تكريم مادران و همسران شهدا فرمودند: شهدا در طول هشت سال دفاع مقدس جان خويش را براي حفظ اسلام و ارزشهاي اسلام فدا كردند و جانبازان اعضاء و جوارحشان را در اين راه عظيم تقديم نمودند و اين اجر عظيمي نزد خداوند دارد.
معظم له دوران هشت سال دفاع مقدس و مجاهدت‌هاي ملت ايران را كم نظير در تاريخ اسلام دانستند و تأكيد كردند: شهداء‌ و ايثارگران افتخارات اسلام هستند و آنان راه سعادت را در پيش گرفتند و از دين و حقايق دين حفاظت كردند.

ايشان ادامه دادند: بايد ياد و راه شهدا در جامعه زنده بماند و آثار شهدا توسط خادمان شهدا براي آيندگان حفظ شود تا از اين طريق فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه زنده باشد و اين ايثارها و شهادت‌ها هيچگاه فراموش نشود.
مرجع تقليد شيعيان جهان اضافه كردند: امروز شما خادمان به فرهنگ ايثار و شهادت و خانواده‌هاي معظم شهدا و ايثارگران اجر و مقام عظيمي نزد پررردگار داريد و بايد قدر اين جايگاه را دانسته و در راستاي خدمت به اين قشر ارزشمند تلاش نماييد.
ايشان افزودند: خدماتي كه از طريق بنياد شهيد ارائه مي‌شود، خدمات ارزنده‌اي است؛ اما هيچ خدمتي قابل مقايسه با ايثار و گذشت اين عزيزان نمي‌باشد.
اين مرجع تقليد برگزاري مراسم تكريم مادران و همسران شهدا در روز وفات حضرت ام البنين سلام الله عليها را كار شايسته‌اي دانستند و ادامه دادند: بانوان ايثارگر بايد در عرصه‌هاي مختلف پيرو بانوان بزرگ اسلام باشند و خود الگوي جامعه‌ي اسلامي در عفاف و حجاب معرفي شوند. بنياد شهيد مي‌تواند در مسأله حجاب نيز اقدام فرهنگي داشته باشد و اين از افتخارات بنياد شهيد است و براي ديگران هم اسوه و الگو باشد.
حضرت آيت الله العظمي صافي تأكيد كردند: ترويج حجاب و عفاف در جامعه اسلامي كه شهداء نيز بر آن تأكيد بسيار داشتند،‌ بايد مورد توجه همه‌ي زنان جامعه قرار گيرد و بايد بتوانيم الگويي براي ساير كشورهاي اسلامي نيز باشيم.
معظم له در پايان براي موفقيت و سلامتي خادمان خانواده‌هاي معظم ايثارگران و خود خانواده‌ها دعا كردند و فرمودند: دوست داشتم كه من نيز همراه شما مي‌بودم و مي‌توانستم در اجر و ثواب خدمت به اين خانواده‌هاي معظم شريك باشم.
 

موضوع: