رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
سه شنبه: 1401/03/3
نسخه مناسب چاپSend by email
آیت الله العظمی صافی در دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم:
عنوان اسلامي بودن اداره فرهنگ و ارشاد حفظ شود./ كساني كه متصدّي كارهاي فرهنگي مي شوند، بايد مقيّد به اجراي تام و كامل احكام شرع مقدس باشند./هنر اسلامي بايد جاي هنرهاي خلاف شرع را بگيرد.

سه شنبه 26/1/93 مدير كل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان قم به همراه معاونان خود با حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف ديدار كرد.
در ابتداي اين ديدار، حجت الاسلام ايزد پناه مدير محترم اين مركز، گزارشي از فعاليت ها و برنامه ها ارائه داد.
معظم له نيز ضمن تشكر از ايشان و همراهان وي، توصيه هاي مهمي درباره وظايف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي بيان فرمودند.
اين مرجع عاليقدر با اشاره به اهميت مسأله فرهنگ كه زمينه ساز هدايت و راهنمايي جامعه است فرمودند: در اسلام، مسأله اي بالاتر از مسأله هدايت مردم و راهنمايي جامعه و نيز حفظ دين مردم و جامعه نيست. وظيفه اي كه به شما محول شده است، وظيفه بسيار سنگيني است كه بايد با استعانت از خداوند متعال و حضرت ولي عصر عليه السلام و سعي و تلاش و درايت، آن را به نحو احسن انجام دهيد.

ايشان در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به پسوند اسلامي براي اداره فرهنگ و ارشاد افزودند: عنواني كه شما داريد بايد آن را حفظ كنيد. فرهنگ و ارشاد خوب است اما كدام فرهنگ و ارشاد؟ عنوان شما فرهنگ و ارشاد اسلامي است، يعني بايد بر اجراي دقيق احكام اسلام در برنامه هايتان پافشاري كنيد و نگذاريد خداي ناكرده خلاف شرعي در برنامه هايتان پيش آيد؛ كه اگر اين طور انجام وظيفه كنيد، خيلي مشكلات ما حل خواهد شد.
معظم له ضمن اشاره به لزوم تقيّد و تعهّد دست اندركاران فرهنگي، خطاب به حاضران در جلسه بيان داشتند: بايد كساني كه متصدّي كارهاي فرهنگي مي شوند، مقيّد به اجراي تام و كامل احكام شرع مقدس باشند تا اهدافشان يعني هدايت و امر به معروف و نهي از منكر جامعه محقق شود.
آيت الله العظمي صافي در ادامه اين ديدار، با انتقاد از اجراي برخي برنامه هاي خلاف شرع در جامعه فرمودند: شما بايد در برنامه هاي خود، هنر اسلامي را ترويج دهيد. متأسفانه برخي برنامه هايي كه به عنوان تجليل از هنر انجام مي شود خلاف احكام الهي است و بايد برچيده شود. هنري كه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي ترويج مي كند، بايد هنر اسلامي به معناي هنري كه شعائر مقدس اسلام را ترويج كند، باشد.
ايشان در پايان اين ديدار ضمن مسألت توفيق براي حاضران، بيان كردند: انشاءالله شما بتوانيد با همكاري دوستان خود در جهت تحقّق اهداف اسلامي پيش برويد و فرهنگ و ارشاد اسلامي قم تحوّلي در ساير استان ها هم ايجاد نمايد و تمام زحمات و خدماتي كه انجام مي دهيد به هدف جلب رضايت امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف باشد كه اگر غير اين شد، هيچ ارزشي ندارد.

موضوع: