رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
شنبه: 1401/03/7
نسخه مناسب چاپSend by email
ديدار سفير ايران در مراكش با حضرت آيت الله العظمي صافي

سفير جديد ايران در مراكش جناب آقاي دكتر مؤيد باحضور در بيت مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي با ايشان ديدار كرد.

در ابتداي اين ديدار ايشان گزارش مبسوطي از حوزه‌ي مأموريت خود در كشور مراكش ارائه داد.

حضرت آيت الله العظمي صافي با ابراز خوشنودي از انتصاب آقاي مؤيد به عنوان سفير جمهوري اسلامي در مراكش فرمودند: كشور مراكش يكي از كشورهاي بزرگ اسلامي است كه ارتباط با اين كشور مي‌تواند بسياري از مقاصد و اهداف اسلامي ما را در زمينه‌ي وحدت مسلمانان و يكپارچگي آنان در مقابل دشمنان اسلام تأمين نمايد.

ايشان افزودند: امروز مسلمانان بيش از همه‌ي زمان‌ها به ارتباط بين دولت‌هاي اسلامي احتياج دارند و ما بايد با تبيين و تشريح اصول و ارزش‌هاي مقدس اسلام و مكتب نجات‌بخش اهل بيت عليهم السلام نقشه‌هاي پليد دشمنان اسلام به ويژه گروه‌هاي تكفيري جاني و خشن كه چهره‌ي رحماني دين مقدس اسلام را مخدوش مي‌نمايند و باعث بي‌اعتباري مسلمانان مي‌شوند، خنثي نمايند.

معظم له در بخش ديگري از بيانات خويش فرمودند:‌ حكومت و مردم مراكش از قديم به خاندان عصمت و طهارت عليهم السلام ارادت خاصي داشته و دارند كه پادشاه نيز از شرفا مي‌باشند و خود به امام حسن مجتبي عليه السلام منتسب مي‌داند.

ايشان ضمن بيان خاطره‌اي از تشرف خود به عتبات عاليات بيان داشتند: اينجانب خود در زمان گذشته در كربلاي معلي مشرف بودم و از نزديك مشاهده كردم كه پادشاه وقت مراكش (جدّ پادشاه فعلي)‌ سلطان محمد خامس به حرم حضرت سيد الشهدا عليه السلام مشرف شد و غبار ضريح حرم مطهر را به عنوان تبرّك براي خود برمي‌داشت.

مرجع عاليقدر در پايان اين ديدار افزودند:علماي ما و علماي كشور مراكش بايد بيش از پيش در ارتباط باشند و تبادل نظر نموده و افكار خود را به يكديگر نزديك نمايند.

اميدوارم شما در مأموريت حساس خود موفق بوده و بتوانيد با حفظ منافع واقعي در تقريب دو ملت مسلمان نقش واقعي خود را ايفا نماييد و اينجانب هم براي موفقيت شما دعا مي‌كنم.

موضوع: