رسول الله صلى الله علیه و آله :شَعبانُ شَهری و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهری كُنتُ لَهُ شَفیعا یَومَ القِیامَةِ پیامبر صلى الله علیه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قیامت شفیع او خواهم... بیشتر
دوشنبه: 1401/12/29
نسخه مناسب چاپSend by email
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در دیدار آیت الله مقتدایی:
عارف واقعي كسي است كه دين را تبليغ نمايد و مردم را از گمراهي نجات دهد./طلاب نبايد روحيه گوشه گيري و انزوا را به اسم عرفان براي خود انتخاب نمايد.

آیت الله مقتدایی ریاست محترم شورای مدیریت حوزه های علمیه و حجة الاسلام والمسلمین فرخ فال مدیر حوزه علمیه استان قم با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله دیدار و گفتگو كردند.
در ابتدای این دیدار، گزارش مبسوطی از سوی مدیر حوزه علمیه قم درباره برنامه تحصیلی طلّاب حوزه و آموزش های فوق برنامه و كلاس های اعتقادی و اخلاقی و اردوهای تبلیغی و درسی ارائه شد.
حضرت آیت الله العظمی صافی نیز از خدمات انجام شده در حوزه علمیه قم، تقدیر و تشكّر كردند.
ایشان با اشاره به اهمیت حوزه علمیه قم و برنامه آموزش این حوزه فرمودند: اگر طلاب علوم پایه از اول با برنامه ریزی صحیح و دقیق، خوب بخوانند، موجب تقویت علمی آنها برای درس های بالاتر خواهد بود و لذا مدیریت حوزه باید بیشتر به دروس ابتدایی توجه داشته باشد.

معظم له خدمت انجام شده توسّط مدیریت حوزه را خوب ارزیابی كردند و فرمودند: الان برای طلاب محترم امكانات بهتر از سابق است و باید تلاش و همّت بیشتری داشته باشند.
مرجع عالیقدر با بازگوئی شرایط زمان تحصیل خود فرمودند: در آن زمان ها نه تنها تشویق نبود بلكه موانع تحصیل زیاد بود و اشخاصی بودند كه به ما می گفتند: چرا درس دینی می خوانید؟ زمان این درس ها گذشته است.
حتّی بعضی از ثروتمندان نزد مرحوم والد ما آمدند و گفتند: ما حاضریم تمام امكانات تحصیلی ایشان (حقیر) را فراهم كنیم و ایشان را به لندن بفرستیم تا آنجا تحصیل نماید؛ ولی در مقابل كسی نبود كه ما را به دروس دینی تشویق نماید، فقط مرحوم والد و بعضی از اقوام بودند كه ما را تشویق می نمودند. خوشبختانه الان اقبال جوانان به حوزه ها زیاد شده و باید با برنامه ریزی خوب و دقیق از این اقبال استفاده نمود.
حضرت آیت الله العظمی صافی در بخش دیگری از سخنان خود فرمودند: آنچه برای طلبه اهمیت دارد این است كه واقعاً مبلّغ اسلام  و مكتب باشد و با گوشه گیری و انزوا نمی شود دین را تبلیغ نمود. عارف واقعی كسی است كه دین را تبلیغ نماید و مردم را از گمراهی نجات دهد. طلاب نباید روحیه گوشه گیری و انزوا را به اسم عرفان برای خود انتخاب نمایند.
معظّم له در پایان ضمن تشكر مجدد از مسئولان حوزه علمیه فرمودند: امیدوارم عنایات حضرت بقیة الله عجّل الله تعالی فرجه الشریف شامل حال شما باشد و من برای موفقیت بیشتر شما دعا می كنم.

 

موضوع: