رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
شنبه: 1401/03/7
نسخه مناسب چاپSend by email
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در دیدار آیت الله مقتدایی:
عارف واقعي كسي است كه دين را تبليغ نمايد و مردم را از گمراهي نجات دهد./طلاب نبايد روحيه گوشه گيري و انزوا را به اسم عرفان براي خود انتخاب نمايد.

آيت الله مقتدايي رياست محترم شوراي مديريت حوزه هاي علميه و حجة الاسلام والمسلمين فرخ فال مدير حوزه علميه استان قم با مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله ديدار و گفتگو كردند.
در ابتداي اين ديدار، گزارش مبسوطي از سوي مدير حوزه علميه قم درباره برنامه تحصيلي طلّاب حوزه و آموزش هاي فوق برنامه و كلاس هاي اعتقادي و اخلاقي و اردوهاي تبليغي و درسي ارائه شد.
حضرت آيت الله العظمي صافي نيز از خدمات انجام شده در حوزه علميه قم، تقدير و تشكّر كردند.
ايشان با اشاره به اهميت حوزه علميه قم و برنامه آموزش اين حوزه فرمودند: اگر طلاب علوم پايه از اول با برنامه ريزي صحيح و دقيق، خوب بخوانند، موجب تقويت علمي آنها براي درس هاي بالاتر خواهد بود و لذا مديريت حوزه بايد بيشتر به دروس ابتدايي توجه داشته باشد.

معظم له خدمت انجام شده توسّط مديريت حوزه را خوب ارزيابي كردند و فرمودند: الان براي طلاب محترم امكانات بهتر از سابق است و بايد تلاش و همّت بيشتري داشته باشند.
مرجع عاليقدر با بازگوئي شرايط زمان تحصيل خود فرمودند: در آن زمان ها نه تنها تشويق نبود بلكه موانع تحصيل زياد بود و اشخاصي بودند كه به ما مي گفتند: چرا درس ديني مي خوانيد؟ زمان اين درس ها گذشته است.
حتّي بعضي از ثروتمندان نزد مرحوم والد ما آمدند و گفتند: ما حاضريم تمام امكانات تحصيلي ايشان (حقير) را فراهم كنيم و ايشان را به لندن بفرستيم تا آنجا تحصيل نمايد؛ ولي در مقابل كسي نبود كه ما را به دروس ديني تشويق نمايد، فقط مرحوم والد و بعضي از اقوام بودند كه ما را تشويق مي نمودند. خوشبختانه الان اقبال جوانان به حوزه ها زياد شده و بايد با برنامه ريزي خوب و دقيق از اين اقبال استفاده نمود.
حضرت آيت الله العظمي صافي در بخش ديگري از سخنان خود فرمودند: آنچه براي طلبه اهميت دارد اين است كه واقعاً مبلّغ اسلام  و مكتب باشد و با گوشه گيري و انزوا نمي شود دين را تبليغ نمود. عارف واقعي كسي است كه دين را تبليغ نمايد و مردم را از گمراهي نجات دهد. طلاب نبايد روحيه گوشه گيري و انزوا را به اسم عرفان براي خود انتخاب نمايند.
معظّم له در پايان ضمن تشكر مجدد از مسئولان حوزه علميه فرمودند: اميدوارم عنايات حضرت بقية الله عجّل الله تعالي فرجه الشريف شامل حال شما باشد و من براي موفقيت بيشتر شما دعا مي كنم.

 

موضوع: