رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
دوشنبه: 1401/03/2
نسخه مناسب چاپSend by email
حضرت آیت الله العظمی صافی در دیدار رییس بنیاد شهید وامور ایثارگران:
بايد فرهنگ ايثار و شهادت و خطّ عاشورا كه همان امر به معروف و نهي از منكر است را در جامعه محقّق كنيم.

************

راه شهدا، راه قرآن و راه امام حسين عليه السلام است و ما وظيفه داريم اين راه را ادامه دهيم.

بايد فرهنگ ايثار و شهادت و خطّ عاشورا كه همان امر به معروف و نهي از منكر است را در جامعه محقّق كنيم.

متأسفانه در بعض جاها پايبندي به خطّ اصيل شهدا كمرنگ شده است.

************

عصر امروز دوشنبه پنجم آبان ۱۳۹۳و سومين روز محرم الحرام ۱۴۳۶، حجت‌الاسلام‌ والمسلمين آقاي شهيدي، معاون رييس‌جمهور و رييس بنياد شهيد و امور ايثارگران با هيئت همراه، در بيت حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني با ايشان ديدار كردند.

وي در ابتداي اين ديدار، پس از ابلاغ سلام رياست محترم جمهوري خدمت معظم له، گزارشي از برنامه‌ها و فعاليت‌هاي اين سازمان ارائه نمود.

سپس حضرت آيت الله العظمي صافي ضمن عرض تسليت ايام شهادت و سوگواري حضرت سيّد الشهدا عليه السلام فرمودند: انشاء الله خداوند متعال توفيق پيروي از مكتب اهل البيت عليهم السلام را به همگان عطا فرمايد.

معظّم له با اشاره به خدمات بزرگ شهدا به اسلام بيان كردند: راه شهدا، راه قرآن و راه امام حسين عليه السلام است و ما وظيفه داريم اين راه را ادامه داده و اهداف بزرگ آنان را دنبال كنيم.

مرجع عاليقدر در بخش ديگري از بيانات خود فرمودند: امروز وظيفه ما اين است كه فرهنگ ايثار و شهادت و خطّ عاشورايي كه همان امر به معروف و نهي از منكر است را در جامعه محقّق كنيم و مراقب باشيم اهداف شهدا كمرنگ نشود ولي متأسفانه مي بينيم در بعض جاها پايبندي به اين خط اصيل كمرنگ شده است. بايد همه را نسبت به خط اصيل شهادت آگاه نماييم.

معظم له خدمت به خانواده شهدا و ايثارگران را از بالاترين افتخارها دانسته و افزودند: خدمت به خانواده هاي معظم شهدا و ايثارگران، ارزش بسيار، و ثواب فراواني دارد. آنها بهترين عزيزان خود را در راه خداوند دادند و ما هم بايد قدردان آنها باشيم.

آيت الله العظمي صافي در پايان اين ديدار با تشكر مجدد از حاضران در جلسه فرمودند: شما عزيزان بحمدالله توفيقات زيادي پيدا كرده ايد و بدانيد خدمت به شهدا، افتخار بزرگي براي شماست. اميدوارم قلب مقدّس امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف از شما و همكارانتان راضي باشد و ارواح پاك شهدا از شما خشنود شود.

موضوع: