رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
دوشنبه: 1401/02/26
نسخه مناسب چاپSend by email
در روز شهادت حضرت جواد الائمه علیه السلام: ساعتي با مرجع عاليقدر در حرم فرزند بلا فصل امام جواد عليه السلام

 هر ساله در آخر ماه ذي القعدة الحرام، دل هاي شيعيان و مسلمانان جهان سوگوار و عزادار شهادت پيشواي نهم حضرت جواد عليه السلام است. آنان كه در حريم آن امام همام در كاظمين شريف توفيق تشرّف دارند، در محضر آن يگانه دوران، حضور يافته و در جوار مضجع شريفش اين مصيبت عظمي را به پيشگاه حضرت ولي عصر عجّل الله تعالي فرجه الشريف تسليت مي گويند.

و دوستداران آن حضرت كه سعادت همجواري مرقد مطهّر ايشان را در روز شهادت ندارند، هر كدام به نحوي با شركت در مراسم عزاداري و سوگواري، ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت اظهار مي دارند.

در شهر مقدّس قم نيز، پيروان و عاشقان مولاي جود و كَرَم جواد الائمه عليه السلام، در حرم مطهّر فرزند بلافصل آن امام بزرگوار حاضر شده و مصيبت اين شهادت را به محضر ايشان تسليت مي گويند.

آري! حرم با صفاي امامزاده واجب التعظيم موسي مبرقع عليه السلام فرزند بلافصل آن حضرت در سالروز شهادت پدر بزرگوارش، مملوّ از زائراني است كه با چشماني گريان، مصيبت شهادت پيشواي خوبي ها را به محضر فرزندش، تسليت عرض مي كنند.

و در ميان زائران با صفاي فرزند جواد الائمه عليه السلام، صبحگاهان بعد از طلوع آفتاب، هر ساله اين حرم و صحن شريف، ميزبان مرجع دلباخته اهل البيت عليهم السلام حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني است.

همان فقيه بزرگواري كه در پيام خود بمناسبت تكريم اين امامزاده واجب التعظيم مي فرمايد: «افتخار مي‌كنم كه يكي از خادمان اين درگاه باشم.»

امسال هم در سالروز شهادت آن امام همام عليه آلاف التحية و الثناء، معظم له با حضور در اين حريم ملكوتي، مصيبت شهادت آن حضرت را به پيشگاه ولي عصر عليه السلام و امامزاده موسي مبرقع تسليت گفتند.

ايشان، پس از خواندن زيارت نامه و نماز، دست به دعا برداشته و براي تعجيل در فرج مولاي جان ها امام زمان عليه السلام و عزّت و سربلندي اسلام و اصلاح امور مسلمانان و نابودي دشمنان اسلام دعا نمودند.

زائراني كه متوجّه حضور اين مرجع بزرگوار شده بودند، خود را در جوار مضجع مطهر امامزاده موسي مبرقع رسانده و در محضر ايشان، به ياد حضور در حرم شريف كاظمين با مرثيه سرايي و مصيبت خواني ذاكر اهل البيت عليهم السلام به اظهار ارادت به پيشواي خود حضرت امام جواد عليه السلام پرداختند.

پس از زيارت امامزاده موسي مبرقع، معظم له با جمعيت زائران به سمت مضجع نوراني چهل اختران حركت مي كنند و در كنار آن حرم ملكوتي، به نماز و دعا مشغول مي شوند.

و دقايقي بعد، مرجع عاليقدر با گام هايي كوتاه و ذكري بر لب به سوي ديگر اين حرم شريف كه مرقد مطهر امامزاده زيد عليه السلام است حركت مي كنند و در آنجا هم زيارت نموده و نماز مي خوانند.

حالا ديگر ساعتي از حضور معظّم له در حرم فرشته پاسبان امامزاده موسي مبرقع فرزند بلافصل امام جواد عليه السلام مي گذرد و ايشان با تلاوت قرآن و اهداي ثواب آن به ارواح مطهّر علماي مدفون در اين حرم نوراني، آنجا را ترك مي كنند.

 

موضوع: