رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/03/6
نسخه مناسب چاپSend by email
تأكيد آيت الله العظمي صافي بر لزوم توجه بيشتر رسانه ها به مباحث مهدويت

اعضاي ستاد مركزي مراكز مهدويت حوزه علميه قم با مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف ديدار كردند.
در ابتداي اين ديدار حجة الاسلام و المسلمين آقاي رحيميان توليت محترم مسجد مقدس جمكران، گزارش مبسوطي از فعاليت ها و برنامه هاي مراكز مهدوي ارائه نمود.
معظم له نيز با تقدير و تشكر از اعضاي محترم اين ستاد و اقدامات انجام شده درباره مباحث مهدوي فرمودند: حقير نمي دانم  چطور در اين باره مطلبي را به واسطه اين كار بسيار مهم عرض كنم، چون مسأله مهدويت بالاترين مطالب و مهم ترين هدف و مقصد است لذا كار شما بسيار با عظمت و مقدس است. خودتان شاكر باشيد و اين را براي خود افتخاري بزرگ بدانيد.
ايشان در قسمت ديگري از بيانات خود افزودند: محور همه كارهاي ما بايد مهدويت باشد. مقاصد و اهداف همه بايد مقاصد حضرت ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف باشد و هر چه در اين باره كار كنيم گرچه زياد هم باشد ولي باز هم كم كار كرده ايم. حوزه ما بايد مطلب اصلي را مهدويت و اشاعه فرهنگ مهدوي قرار دهد و رشته هاي مختلف و علوم متعددي كه در اين موضوع بزرگ مطرح مي شود را دنبال نمايد.

مرجع عاليقدر با اشاره به هجوم دشمنان عليه فرهنگ والاي مهدوي فرمودند: امروز دشمنان تلاش دارند با ايجاد شبهات، مردم را از فرهنگ مهدوي دور نگهدارند؛ لذا وظيفه همه ما سنگين است و بايد پاسخگوي شبهات و اشكالات باشيم. بايد عرض كنم اگر كار خوبي در مملكت انجام شود، اول كسي كه مسرور مي شوند امام زمان عليه السلام هستند و اگر خداي ناكرده كار گناه و خلافي ترويج شود اول كسي كه ناراحت مي شوند آن وجود مبارك هستند.
آيت الله العظمي صافي خطاب به رسانه ها افزودند: كساني كه با مردم در ارتباط هستند مانند آقايان وعاظ و مبلغين و رسانه ها بخصوص صدا و سيما وظيفه دارند كه ارتباط و توجه مردم را به آن حضرت بيشتر كنند. استاد بزرگ ما حضرت آيت الله العظمي بروجردي اعلي الله مقامه به آقايان طلاب توصيه مي كردند كه سعي كنيد در گفتارها و برنامه ها ياد امام زمان عليه السلام را بيشتر در خاطر مردم زنده نگهداريد و امام زمان عليه السلام را هرگز در مقاصد و كارهايتان فراموش نكنيد. اگر مردم با آن حضرت در ارتباط باشند مسلماً بسياري از مشكلات و ناراحتي هاي اجتماع برطرف مي گردد.
معظم له در پايان اين ديدار با تشكر و آرزوي توفيق براي همه آقايان و اساتيد محترمي كه در نشر و ترويج فرهنگ مهدوي همكاري دارند و وقت خودشان را صرف اين كار مقدس الهي مي كنند فرمودند: حقير هم دوست دارم با شما بوده و در ثواب اين خدمت بزرگ سهيم و شريك باشم.

 

موضوع: