رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
شنبه: 1401/03/7
نسخه مناسب چاپSend by email
صبح امروزپنج شنبه 27 آذر 1393 حضرت آيت الله العظمي صافي، جناب آقاي دكتر هاشمي وزير بهداشت و جمعي از معاونين و همراهان ايشان را به خدمت پذيرفتند. در اين ديدار ابتدا دكتر هاشمي گزارش مبسوطي از طرح سلامت و تحول مهمي كه در وزارت بهداشت اتفاق افتاده، خدمت معظم

صبح امروزپنج شنبه 27 آذر 1393 حضرت آيت الله العظمي صافي، جناب آقاي دكتر هاشمي وزير بهداشت و جمعي از معاونين و همراهان ايشان را به خدمت پذيرفتند.
در اين ديدار ابتدا دكتر هاشمي گزارش مبسوطي از طرح سلامت و تحول مهمي كه در وزارت بهداشت اتفاق افتاده، خدمت معظم له ارائه نمود.
سپس حضرت آيت الله العظمي صافي ضمن ابلاغ سلام خويش به خدمت رئيس جمهور محترم، جناب آقاي دكتر روحاني فرمودند: من از جنابعالي و همكاران محترمتان صميمانه تشكر مي كنم. شما كار بسيار بزرگي را انجام داديد و منشا خير و بركت شديد. من اين موفقيت بزرگ را كه موجب رضايت مردم شده است به شما تبريك عرض مي كنم.
معظم له ادامه دادند: حقير از اول انقلاب در مسائلي كه در وزارت بهداشت جريان داشت مطلع بودم و شايد بتوان گفت تا به حال چنين توفيقي براي اين وزارتخانه حاصل نگرديده است. البته اين نيت پاك شما و همكاران دراين شغل مقدس پزشكي است و خودتان بايد قدردان اين نعمت بزرگ الهي باشيد. كار بسيار مقدسي است و ثواب و اجر آن بسيار زياد است.

مرجع تقليد شيعيان جهان در بخش ديگري از بياناتشان با اشاره به فرهنگ غلطي كه در گذشته به اسم فرزند كمتر زندگي بهتر ترويج مي شد اظهار داشتند: هرچه مشكل داريم به خاطر عمل نكردن به دستورات حيات بخش اسلام است. اين دين مقدس در تمام امور زندگي و ابعاد مختلف انساني برنامه  دقيق و حساب شده  و محكم دارد.
ايشان افزودند: اگر فرهنگ غني اسلام را در دانشگاه ها و مدارس تدريس نماييم و مردم را با اين فرهنگ پربار و گسترده آشنا نماييم، بسياري از مشكلات ما برطرف خواهد شد.
معظم له مسئوليت ها را امانت و فرصتي گذرا و كوتاه خواندند كه بايد از اين فرصتها در جهت تقرب به خداوند متعال استفاده كرد و بيان داشتند: در هر صورت اگر ما بتوانيم از اين فرصت هاي به دست آمده براي عزت مملكت اسلامي و رفاه حال مردم به خصوص محرومان استفاده كنيم، افتخار بزرگي است.
ايشان ادامه دادند: بنده با فعاليت هاي خير و خوب شما در قبل از وزارت آشنا بودم و سوابق خوب شما و تجربه هاي مفيدتان در امر پزشكي و خدمت به مردم سرمايه ي بزرگي براي شماست كه بحمدالله با كارهاي مثبت صورت گرفته دولت و وزارت بهداشت اعتبار خاصي پيدا كرده است.
حضرت آيت الله العظمي صافي در پايان ضمن آرزوي موفقيت براي دكتر هاشمي و وزارت بهداشت فرمودند: انشاء الله بتوانيد اين كار را ادامه دهيد و مأيوس نباشيد. هدف بسيار مقدسي است و براي رسيدن به هدف بزرگ هر مشكلي را انسان بايد تحمل كند. من هميشه دعاگوي شما و پزشكان محترم هستم كه بتوانيد بيشتر براي اسلام و كشور عزت و سرافرازي بيافرينيد. انشاء الله كارهاي شما موجبات رضايت خاطر حضرت ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف را فراهم آورد.

موضوع: