رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/03/6
نسخه مناسب چاپSend by email
آیت الله العظمی صافی در دیدار رئیس سازمان پژوهش وزارت آموزش و پرورش:
لزوم آموزش روش بهتر زندگي كردن در سايه سار اخلاق و معنويت و مباني ديني و توحيد./ نقش كتاب هاي درسي از نقش معلّمان كمتر نيست./من هم دوست دارم كه يكي از خادمين فرهنگيان با اخلاص و متديّن ب

حجة الاسلام والمسلمين آقاي محمديان رياست محترم سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي وزارت آموزش و پرورش با مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف ديدار كرد.
در ابتداي اين ديدار، ايشان گزارش مبسوطي از برنامه وزارت آموزش و پرورش درباره تدوين كتاب هاي درسي ارائه داد.
معظم له نيز با تقدير و تشكّر فراوان از ايشان و كساني كه در اين امر مهمّ همكاري علمي دارند فرمودند: وظيفه اي كه به عهده شما گذاشته شده از اهمّ وظايف آموزشي و پرورشي مي باشد و لازم است كه مانند شما افرادي باشند كه آگاهي علمي داشته باشند و اهتمام آنها به تدوين و تأليف كتاب هاي درسي پر بار و عميق و مفيد براي جامعه باشد.
هر چه شما در اين راه كوشش بيشتري كنيد، به بناي علمي كشور و رشد و شكوفايي دانش كمك نموده و موجب سربلندي كشور اسلامي ما مي شود.
مرجع عاليقدر در بخش ديگري از بيانات خود با اشاره به اهميت دوران نوجواني و آمادگي فوق العاده آنان براي علم آموزي فرمودند: در اين دوره كه «العلم في الصّغر كالنّقش في الحجر» مي باشد هر چه به دانش آموز آموخته شود، آن را فرا مي گيرد. بايد كاملاً مراقب و مواظب باشيد كه روش بهتر زندگي كردن را كه فقط در سايه سار اخلاق و معنويت و مباني دين و توحيد محقّق مي شود، به آنها آموخته شود.

ايشان با اشاره به اهميت نقش كتاب هاي درسي و معلّمان در تربيت جامعه اسلامي افزودند: نقش كتاب هاي درسي از نقش معلّمان كمتر نيست بلكه مي توان گفت از جهاتي بالاتر است. نسبت به معلّمان عزيز، رفتار، اخلاق و حتي طريقه صحبت كردن آنها بر دانش آموزان اثر مي گذارد. همه ما به ادب و اخلاق محتاجيم و اين را بايد معلّم به دانش آموز بياموزد. با اينكه نقش تربيت اوليا و والدين هم بسيار زياد است ولي رسالت آموزگار كه يك رسالت بزرگ الهي و ديني است از اهميت بيشتري برخوردار است.
آيت الله العظمي صافي گلپايگاني در بخش پاياني سخنان خود بيان داشتند: من به همه آموزگاران و دبيران و فرهنگيان احترام گذاشته و به آنها ارادت دارم. كار شما مقدّس است و خودتان در درجه اول بايد شاكر اين نعمت بزرگ باشيد و من هم دوست دارم كه يكي از خادمين فرهنگيان با اخلاص و متديّن باشم.
به رشد و ترقّي كارهايتان هميشه همّت بيشتري مبذول داريد تا جوانان مملكت ما با فراگيري علم و اخلاق موجب افتخار براي اين مملكت باشند. حقير براي همه فرهنگيان دعا مي كنم. سلام حقير را به همه آنها برسانيد. توفيقات بيشتر شما را براي جلب رضايت امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف از خداوند متعال مسألت دارم.

 

موضوع: