رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
دوشنبه: 1401/03/2
نسخه مناسب چاپSend by email
در دیدار رییس کتابخانه ملی با آیت الله العظمی صافی مطرح شد:
لزوم ارتباط علمي با كتابخانه هاي مهمّ كشورهاي ديگر

امروز پنجشنبه 30/11/93، آقاي دكتر صالحي رييس كتابخانه ملّي به همراه معاونان خود با مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله العالي ديدار كرد.
در ابتداي اين ديدار، دكتر صالحي گزارشي از برنامه هاي خود در كتابخانه ملّي ارائه نمود.
معظّم له با تقدير و تشكّر از ايشان فرمودند: كار شما در انتشار و احياء كتب و حفظ آثار گذشتگان به ويژه آثار ديني و فرهنگي كشور بسيار با اهميت است.
تاريخ اسلام و كشور و سوابق اقوام و ملل همه در كتاب ها مذكور است و عالم و دانش و فنون مختلف و هنر اسلامي در كتابخانه ها است؛ بايد آنها را به طور صحيح و كامل به نسل جديد و آيندگان منتقل نمود. البته بايد افراد متخصّص، دقيق و محقّق با شما در اين برنامه همكاري نموده تا بتوانيد به بهترين نحو ممكن به مردم علم دوست اين آثار را نشان دهيد.
ايشان در قسمت ديگري از بيانات خود با اشاره به وجود كتابخانه هاي مهم در بعضي از كشورها فرمودند: كشورهايي، مانند هند، تونس و مراكش داراي كتابخانه هاي بزرگ و مهمّي هستند كه ارتباط با آنها بسيار مفيد و ارزشمند مي باشد و بايد از سرمايه عظيم علمي آنها نيز استفاده نمود.

مرجع عاليقدر با ذكر خاطراتي از سفر خود به هندوستان در قبل از انقلاب فرمودند: بعضي از كتابخانه هايي كه آنجا مشاهده كرده ام آن قدر بنده را تحت تأثير قرار داد كه واقعاً نمي خواستم از آن محيط علم و كتاب بيرون بيايم و به دوستان مي گفتم علم در اينجاست و بايد آن را به ديگران منتقل كنيم.
آيت الله العظمي صافي در پايان اين ديدار ضمن مسألت مزيد توفيقات براي ايشان و همكارانشان فرمودند: انشاءالله تحت توجهات حضرت ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف در ترويج و نشر معارف نوراني اهل بيت عليهم السلام موفق و مؤيد باشيد.
 

موضوع: