رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/03/6
نسخه مناسب چاپSend by email
در دیدار شهردار تهران با آیت الله العظمی صافی مطرح شد:
لزوم حفظ هويت ديني در برنامه هاي عمراني شهر تهران

روز پنجشنبه 16 بهمن ماه 93، آقاي دكتر قاليباف با حضور در بيت مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله العالي با ايشان ديدار كرد.
شهردار محترم تهران، در ابتداي اين ديدار، گزارشي از فعاليت هاي انجام گرفته توسط شهرداري و نيز برنامه هاي آينده خود ارائه داد.
معظم له نيز با تقدير از فعاليت هاي دكتر قاليباف و همكارانشان فرمودند: بنده از جنابعالي و كساني كه با شما در اين مقاصد بسيار بلند و با ارزش همكاري دارند، تشكّر مي كنم و اميدوارم كه انشاءالله توفيقات شما در خدماتي كه شروع كرده ايد بيشتر شود و همه مورد توجّه حضرت ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف قرار بگيرد.
ايشان خدمت به مردم را نعمت بزرگ خداوند دانسته و افزودند: خدماتي كه توانسته ايد انجام دهيد و رضايتمندي مردم را كسب كنيد، همه نعمت بزرگ خداست كه بايد آن را قدر بدانيد و تلاش نماييد كه اين رضايتمندي بيشتر از پيش شود.
اين مرجع عاليقدر، ابعاد خدمات شهرداري را بسيار بالاتر از خدمات عمراني دانستند و بيان كردند: فعاليت هاي شهرداري تنها مسائل عمران و آباداني نيست، همين كه شما در كارهايتان همه ابعاد عمراني و فرهنگي و مذهبي را با هم پيش مي بريد بسيار قابل تقدير است.

معظم له در بخش ديگري از بيانات خود با اشاره به برخي اقدامات فرهنگي انجام شده در شهرداري تهران فرمودند: اگر اشخاصي باشند كه از اين كارهاي مهمّ ديني ناراحت هستند، اينها از باب عدم التفات و يا ناداني است. شما بايد كار خودتان را انجام دهيد. بسياري از كارهايي را كه ديگران نتوانستند قبلاً انجام دهند شما با شجاعت انجام داديد.
ايشان با توجه به لزوم حفظ هويت اسلامي كشور به ويژه شهر تهران فرمودند: بايد هويّت ديني كاملاً محفوظ باشد و در كارهاي عمراني و بناها، مسائل ديني و معماري اسلامي و سنّتي رعايت گردد.
آيت الله العظمي صافي گلپايگاني در ادامه، با اشاره به فعاليت شهرداري تهران در مراسم اربعين حسيني فرمودند: رفتن شما به كربلا و خدمت به مراسم باشكوه اربعين حسيني عليه السلام بسيار قابل تقدير و اسباب خوشحالي است. انشاء الله مانند اين برنامه ها ادامه پيدا كند و بتوانيد الگويي براي ساير ارگان ها در خدمت به دين باشيد.
مرجع عاليقدر در پايان اين ديدار ضمن مسألت توفيق بيشتر براي دكتر قاليباف فرمودند: سعادتي بهتر از اين نيست كه خداوند و امام زمان عليه السلام از انسان راضي باشند. قدر فرصت خدمت رساني به مردم را بدانيد و به فعاليت هاي ارزنده تان ادامه دهيد. من بخاطر كارهاي مفيد و ديني شما، به حضرتعالي علاقه دارم و اميدوارم كه هميشه در اين امور پيشقدم باشيد.

موضوع: