رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
شنبه: 1401/03/7
نسخه مناسب چاپSend by email
ديدار سفير ايران در عربستان با حضرت آيت الله العظمي صافي

امروز سه شنبه 7بهمن 1393 دكتر صادقي سفير ايران در عربستان با حضور در بيت حضرت آيت الله العظمي صافي با  معظم له ديدار و گفتگو كرد.
در ابتداي اين ديدار دكتر صادقي گزارشي از حوزه‌ي مأموريت خود و وضعيت خاص منطقه ارائه داد.
معظم له نيز با تشكر از ايشان فرمودند: ارتباط با كشورهاي اسلامي به خصوص در اين زمان كه شرايط خاصي بر منطقه حاكم است، اهميت زيادي دارد؛ از طرفي گروهي به اسم اسلام و تشكيل خلافت اسلامي چهره‌ي رحماني دين را در دنيا مخدوش نموده‌اند و از طرف ديگر جهالت و ناداني بعضي از مسلمانان است كه فريب افكار پليد آنها را خورده‌اند.
مرجع تقليد شيعان جهان افزودند: در اين شرايط حساس وظيفه‌ي همه‌ي مسلمانانِ آگاه و بيدار، بسيار سخت و دشوار است. بايد از اين دين حنيف كه سرتاسر مهر و صفا و صلح و امنيت را براي جهانيان به ارمغان آورده،‌ دفاع نمود و دولت‌ها هم بايد به هر وسيله‌اي كه مي‌توانند،‌ بخصوص با ارتقاي روابط بين كشورهاي اسلامي، توطئه‌ي اين گروه‌هاي منحرف را خنثي نمايند. به نظر اينجانب خطر تكفيري‌ها بسيار زياد است و بايد دولت‌ها براي اين خطر بزرگ فكري نمايند تا شرّ آنها از منطقه رفع شود.
ايشان در قسمت ديگري از بياناتشان با توجه به اينكه عرف بين‌المللي بايد در ملاقات‌ها و ديد و بازديدها رعايت شود، اظهار داشتند: با حفظ منافع و عزت و استقلال كشور مي‌توانيم بسياري از مشكلات را برطرف نموده و روح دوستي و اخلاق و صداقت را به جهانيان نشان دهيم.

معظم له با توجه به كارهايي كه بعضي از سَلَفي‌ها نسبت به تخريب مراقد مطهر بقيع و مكان‌هاي مقدس ديگر انجام مي‌دهند، فرمودند: نظر حقير اين است كه اين كارهاي سخيف ضربه‌اي بزرگ به تاريخ عظيم اسلام مي‌زند و جهان را از سابقه‌ي درخشان اسلام دور مي‌سازد اين مراقد براي همه‌ي مسلمانان مقدس است و وجود آنها، نشان از تاريخ صدر اسلام و عزت بزرگ مسلمانان در آن دوره‌ دارد و بايد آنها را با احترام تمام حفظ و نگهداري كنيم.
در خاتمه معظم له براي مزيد توفيقات بيشتر سفير ايران در عربستان دعا فرمودند.

موضوع: