رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/03/6
نسخه مناسب چاپSend by email
توصیه آیت الله العظمی صافی در دیدار مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه قم:
نبايد شهرها از وجود روحانيت خالي باشد. آقايان طلاب به شهرستان ها بروند.

مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله العالي، حجت الاسلام و المسلمين آقاي رباني مدير مركز خدمات حوزه را به حضور پذيرفتند.

در ابتداي اين ديدار، حجت الاسلام و المسلمين رباني گزارش مفصّلي از فعاليت ها و برنامه هاي آينده اين مركز ارائه داد.

معظم له نيز با تشكّر و قدرداني از ايشان فرمودند: روحانيون، خدمتگزاران حضرت بقية الله الاعظم ارواح العالمين له الفداء هستند و خدمت به آنها، خدمت به آن حضرت است كه شما الحمدلله در اين كار موفق بوده و به لطف خداوند موفق خواهيد بود.

ايشان در بخشي از بيانات خود با اشاره به لزوم حضور روحانيون در شهرستان ها فرمودند: باقي ماندن همه روحانيون در قم اشتباه است. كساني كه تا مقدار مناسبي تحصيل نموده اند و مي توانند در شهرستان خود تأثيرگذار باشند بايد از قم مهاجرت كنند و به تبليغ دين بپردازند. حضور علما و روحانيت در بلاد مختلف باعث مصون ماندن دين از انحرافات و فساد مي شود. البته شما هم بايد به طلاب عزيز شهرستان ها خدمات بيشتري ارائه كنيد تا اشتياق آنها براي ماندن در آنجا بيشتر شود و مسير تبليغ هموارتر گردد.

آيت الله العظمي صافي، در ادامه اين ديدار با اشاره به وضعيت سخت معيشتي طلاب در زمان گذشته افزودند: در زمان گذشته وضع معيشت و زندگاني آقايان طلاب بسيار سخت و غير قابل تصور بود اما الان الحمدلله به لطف خدا و عنايات حضرت ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف اين وضعيت به طور نسبي بهبود پيدا كرده است كه بايد سعي كنيد بهتر از اين شود.

مرجع عاليقدر با بيان اينكه خدمت به طلاب را براي خود افتخار بدانيد، بيان كردند: در اين زمينه هرچه انسان بتواند اسباب خودكفايي و بي‌نيازي اين قشر را فراهم آورد و موجبات استقلال و مناعت طبع اين افراد شود كه آنها با خيالي آسوده درس بخوانند و به تبليغ دين مبين اسلام بپردازند، اجر و ثواب بسيار زياد دارد.

معظم له در خاتمه از مسئولان خدمات حوزه و تمام كساني كه براي آسايش و رفاه طلاب زحمت مي‌كشند تقدير و تشكر نمود و براي مزيد توفيقات آنان در خدمت به حوزه‌هاي علميه دعا كردند.

موضوع: