رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/03/6
نسخه مناسب چاپSend by email
بيانات آيت الله العظمي صافي گلپايگاني در خصوص حوادث يمن

 

دكتر اميرعبداللّهيان معاون عربي و آفريقايي وزارت امور خارجه، امروز با مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله العالي ديدار كرد.
ايشان در ابتداي اين ديدار، گزارشي از اوضاع جاري منطقه و حوادث تجاوز عربستان به يمن ارائه داد.
معظّم له با تشكّر از ايشان و اقدامات وزارت خارجه در اين رابطه فرمودند: حوادث مهمّي كه در منطقه رخ داده است، بايد مورد بررسي دقيق قرار گيرد و با دقت كامل و تأمل زياد، اقدام مناسب را انجام داد.
ايشان با توجّه به حوادث يمن و تجاوز جنايتكارانه عربستان سعودي به مردم مظلوم و بي دفاع يمن فرمودند: چرا بايد جوامع بين المللي و بخصوص سازمان ملل در مقابل كشتار مردم بي گناه يمن بي تفاوت باشند و چرا بجاي اينكه از مظلوم دفاع كرده و داد او را از ظالم بگيرند، اين سازمان – كه وظيفه حمايت از مظلوم بي گناه و بي دفاع را دارد- عليه آنان قطعنامه صادر مي كند و در حقيقت، دست ظالم را در ادامه جنايات خود باز مي گذارد؟

آيت الله العظمي صافي گلپايگاني در ادامه بيانات خود افزودند: حكّام عربستان بايد بدانند كه اين تجاوز جنايتكارانه سرانجام خوبي براي آنان ندارد و بايد پاسخگوي اين همه قتل و غارت باشند. مردمي بي گناه؛ اعم از كودك و زن و پير و جوان به دست ظالمين جنايتكار در اين چند روز به خاك و خون افتاده اند، آيا نبايد كشورهاي عربي و جهان اسلام از آنها حمايت كنند؟
مرجع عاليقدر با اشاره به وظيفه وزارت امور خارجه افزودند: امروز مردم يمن مظلوم هستند و وظيفه اصلي وزارت خارجه كشور اين است كه با ديپلماسي قوي وارد شده و بتواند دست ظالم را از آنها كوتاه نمايد.
خوشبختانه تا به حال هم اقدامات خوبي از طرف اين وزارتخانه انجام شده و بايد اين مسير ادامه پيدا كند و مسئولان ديپلماسي كشور، تعامل با كشورهاي منطقه و جهان اسلام را سرلوحه اصلي كارهاي خود قرار دهند.
معظّم له در خاتمه براي پيروزي مردم بي دفاع يمن و مظلومين منطقه دعا نموده و از خداوند متعال خذلان و نابودي دشمنان اسلام را مسألت نمودند و براي توفيق بيشتر آقايان وزارت خارجه جهت خدمت به اسلام و مملكت اسلامي دعا كردند.

موضوع: