رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/03/6
نسخه مناسب چاپSend by email
ديدار رئيس جمهور محترم جناب دكتر روحاني با حضرت آيت الله العظمي صافي

آقاي دكتر روحاني رياست محترم جمهوري اسلامي ايران به اتفاق تعدادي از وزراء، رئيس دفتر و دستيار ويژه‌ي خود با حضور در بيت حضرت آيت الله العظمي صافي با معظم له ديدار و گفتگو كرد.
در ابتداي اين ديدار آقاي رئيس جمهور از حمايت‌هاي حوزه علميه، مراجع عظام تقليد وبالاخص حضرت آيت الله العظمي صافي از برنامه‌هاي دولت تشكر نمود و گزارشي از وضعيت فعلي كشور ارائه نمود.
مرجع عاليقدر جهان تشيع نيز با تقدير و تشكر از آقاي دكتر روحاني و هيئت همراه فرمودند: من از شما تشكر ميكنم و براي موفقيت بيشتر شما در خدمت به مردم و سربلندي نظام اسلامي دعا ميكنم.
معظم له ادامه دادند: ما ميدانيم كه امكاناتي كه در دست شماست محدود است و شما با پاره اي از مشكلات گذشته روبرو هستيد؛ اما تلاش و جديت شما و همكاران محترمتان براي رفع كمبودها و مشكلات و رفع موانع اقتصادي و براي رفاه مردم مشهود مي‌باشد. مردم فهيم ما اين مطالب را درك مي‌كنند و به دولت شما اميدوار هستند، شما هم سعي كنيد اين روحيه ي اميد و نشاط را براي مردم حفظ نماييد و اهتمام شما به رفع نگراني‌ها ستودني است.

حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني كاهش هرچه بيشتر اختلافات جناحي را به نفع مردم و مصلحت كشور دانسته و افزودند: توجه به سياست خارجي حائز اهميت است و نبايد فقط يك يا چند كشور موضوع سياست خارجي ما باشد. بلكه بايد به رابطه سازنده با ديگر كشور‌ها توجه شود
ايشان با توجه به اوضاع منطقه و دسيسه‌هاي دشمنان براي مسلمانان جهان فرمودند: امروز خطر داعش و گروه‌هاي تروريستي بسيار زياد است و بايد با درايت و ارتباط درست با كشورهاي اسلامي اين خطر را برطرف و جهان اسلام را از لوث اين جنايتكاران پاك نمود.
حضرت آيت الله العظمي صافي در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشتند: انشاء‌الله شما بتوانيد با كارهاي خوبي كه براي مردم شريف ايران انجام مي‌دهيد رضايت خاطر امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف را جلب نماييد و حاكميت شرع مقدس و هويت ديني كشور ما هميشه محفوظ باشد.
معظم له در اين ديدار، از وزير محترم بهداشت  جناب آقاي دكتر هاشمي  كه در جلسه حضور داشتند، تشكر ويژه نمودند و فرمودند كه اين انتخاب براي دولت باعث افتخار است كه اينچنين به مردم خدمت ميكند.
مرجع تقليد شيعيان جهان با اشاره به سوابق تاريخي  بيان فرمودند: شهر قم از شهرهاي مهم عالم اسلام است كه مرقد مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله عليها به اين شهر قداست خاصي بخشيده و سوابق تاريخي و حديثي اين شهر هم حاكي از شهري است كه هميشه در عالم اسلام محترم و مقدس بوده است و خدمت به اين شهر و مردم آن افتخار بزرگي است كه انشاء‌الله شما بيش از پيش در اين خدمت بزرگ موفق باشيد
معظم له در بخش ديگري از اين ديدار كه به صورت خصوصي برگزار شد، مطالب مهم ديگري را با جناب آقاي دكتر روحاني در ميان گذاشتند.

موضوع: