رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/03/6
نسخه مناسب چاپSend by email
توصيه هاي مهمّ آيت الله العظمي صافي در ديدار با رياست سازمان صدا و سيماي كشور

امروز جمعه اول اسفند ماه 1393، آقاي دكتر سرافراز رياست صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران با حضور در بيت حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله العالي با ايشان ديدار كرد.
در ابتداي اين ديدار، دكتر سرافراز گزارشي از برنامه‌هاي خود در صدا و سيما ارائه داد.
سپس معظم له ضمن اشاره به مسئوليت بزرگ صدا و سيما فرمودند: صدا و سيما يكي از نهادهاي مهمّ مملكتي است كه با نهادهاي ديگر كاملاً تفاوت دارد. مسئوليت بسيار بزرگ و سنگيني بر دوش شما نهاده شده است كه مهم‌ترين آنها هدايت و ارشاد مردم مي‌باشد. صدا و سيما يك مدرسه بزرگ علمي و فكري مي‌باشد كه با افكار و اعتقادات مردم در ارتباط مستقيم است، لذا بايد مدرّسين اين مدرسه، انسان‌هاي آگاه، متعهّد و عالم باشند.
ايشان، معرّفي معارف والاي اهل بيت عليهم السلام را از وظايف اصلي صدا و سيما دانسته و افزودند: اگر امروز دشمنان اسلام بخصوص گروه خطرناك و تروريستي داعش، چهره رحماني اسلام را خشن معرّفي مي‌نمايند بايد ما در مقابل، بتوانيم حقيقت اسلام و معارف نوراني قرآن را به دنيا ارائه دهيم. وظيفه بزرگ شما، تبليغ مباني بلند تشيّع و معارف والاي اهل بيت عليهم السلام است. تعظيم شعائر ديني به معناي واقعي كلمه از اهداف اوليه صدا و سيما مي‌باشد كه بايد در همه برنامه‌ها ملاحظه شود.

آيت الله العظمي صافي در بخش ديگري از سخنان خود فرمودند: در برنامه‌ها بايد از وجود علما و روحانيت آگاه كه به مسائل و مباني اسلام آگاهي كامل دارند استفاده شود و از نشر مطالب ضعيف و سست كه موجب رنجش خاطر مردم با ايمان مي‌شود جلوگيري شود.
ايشان توجه به مسأله حجاب و عفاف در برنامه هاي مختلف صدا و سيما را لازم دانسته و بيان داشتند: سعي كنيد در تمام فيلم‌ها و برنامه‌ها، عفاف و حجاب و پوشش اسلامي مراعات شود و از نشان دادن صحنه‌هائي كه مخالف با عفاف و حجاب است جلوگيري گردد.
معظم له در قسمت ديگري از فرمايشات خود با توجه به اينكه سال جديد با ايام فاطميه تقارن دارد فرمودند: خيلي مواظب باشيد كه احترام ايام فاطميه نگهداري شود و در برنامه هاي خود حرمت اين ايّام مقدس حفظ شود و نوروز امسال نوروز فاطمي باشد.
آيت الله العظمي صافي در پايان اين ديدار با مسألت توفيق براي ايشان فرمودند: سعي كنيد حضرت ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف از شما راضي باشد و وجود مبارك ايشان مسرور و خرسند شوند. البته ما با توجه به اينكه شما از خانواده روحانيت هستيد توقع و انتظار بيشتري هم داريم كه همه شئون اسلامي در اين سازمان بزرگ رعايت شود و از اين فرصت پيش آمده، به بهترين وجه ممكن استفاده كنيد و نواقصي را كه وجود داشته برطرف نماييد. ما هم براي شما دعا مي كنيم كه در اين كار مهمّ موفق باشيد و بدانيد «من كان لله كان الله معه»

موضوع: