رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
شنبه: 1401/03/7
نسخه مناسب چاپSend by email
توصيه‌هاي مهمّ آيت الله العظمي صافي به فرمانده جديد نيروي انتظامي

صبح امروز شنبه ۲۳ خردادماه ۱۳۹۴، سردار اشتري فرمانده جديد نيروي انتظامي با حضور در بيت مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف با ايشان ديدار كرد.

در ابتداي اين ديدار، سردار اشتري گزارشي از برنامه‌هاي آينده اين نيرو ارائه داد.

معظّم له نيز ضمن تقدير و تشكّر از فرمانده نيروي انتظامي و هيئت همراه، فرمودند: خدمت در نيروي انتظامي كه شغل بسيار شريفي است، عبادت مي‌باشد. بايد نيروهاي انتظامي و نظامي خود را سربازان حضرت امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف بدانند و در مسير رضايت ايشان حركت كنند.

ايشان در قسمتي از توصيه‌هاي مهمّ خود به نيروي انتظامي افزودند: نيروي انتظامي از ابتدا حافظ ارزش هاي انقلاب اسلامي بوده و بايد باشد. اين نيرو، با تقديم شهداي بزرگواري، دِين خود را نسبت به اسلام ادا نموده است. آن‌طور كه حقير از اول تا امروز ديده‌ام، نيروي انتظامي هميشه در خطّ صحيح اسلام و اصول مقدّس انقلاب بوده است، و اگر نواقصي وجود دارد، بايد هرچه زودتر برطرف شود.

اين مرجع عاليقدر دربخش ديگري از بيانات خود، با ابراز تأسّف شديد از مشاهده برخي صحنه‌هاي خلاف شرع در جامعه بيان داشتند: نبايد در مملكت، صحنه‌هايي را ببينيم كه خلاف ارزش‌هاي اسلامي و اصول اوليه انقلاب باشد. جلوگيري از مفاسد و صحنه‌هاي ضدّ اسلام و خلاف شرع، مانند كنسرت‌ها، وظيفه نيروي انتظامي و سازمان‌هاي ديگر نظام اسلامي است.

معظّم له در ادامه اين ديدار، فرمودند: اين‌جانب همان‌طوري‌كه از حضور مستمرّ نيروي انتظامي و نيروهاي ديگر انقلاب براي حفظ ارزش‌هاي اسلام خرسند و خوشحال هستم، براي حضور بعضي از ارگان‌ها كه از ارزش هاي انقلاب فاصله گرفته و صحنه‌هاي خلاف شرع را ترويج مي‌كنند، نگران هستم.

آيت الله العظمي صافي گلپايگاني در پايان اين ديدار، نهادهاي مختلف را به همكاري با نيروي انتظامي فراخواندند و بيان داشتند: بايد قدردان و شاكر امنيّتي كه امروز در مملكت بحمدالله تعالي وجود دارد بوده، و خداي بزرگ را بر اين نعمت بزرگ سپاسگزار باشيم. كار شما براي آسايش و امنيّت مردم عبادت است، و همه ارگان‌ها هم بايد براي ايجاد و حفظ امنيت با شما همكاري كنند.

حقير باز هم از شما تقدير و تشكّر مي‌كنم و از خداوند متعال براي شما عزيزان، در خدمت به اسلام و حفظ امنيت و آسايش مردم، توفيقات بيشتر مسألت دارم.

موضوع: