رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/03/6
نسخه مناسب چاپSend by email
توصيه هاي آيت الله العظمي صافي گلپايگاني به شهردار جديد قم

صبح امروز 20 خردادماه 1394، شهردار جديد قم جناب آقاي سقاييان‌نژاد با حضور در بيت مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني با ايشان ديدار كرد.
در ابتداي اين ديدار كه با حضور امام جمعه محترم اصفهان حجت الاسلام و المسلمين آقاي طباطبايي‌نژاد و رييس و اعضاي شوراي شهر قم برگزار شد، معظم له از حاضرين در جلسه تقدير و تشكر كردند.
ايشان در ادامه، خطاب به شهردار جديد قم، فرمودند: خدمت به شهر مذهبي قم، بسيار مغتنم است و بايد آن را براي خود توفيق بزرگي بدانيد كه خداوند متعال نصيب شما فرموده است.
قم با سوابق بسيار طولاني كه در تاريخ دارد، همواره جايگاه بسيار مهمّي دراسلام داشته و مورد توجّه بزرگان مذهب و علم بوده است.
وجود محدّثين عالي‌مقام، مانند زكريا بن آدم كه از اصحاب خاص ائمه عليهم السلام و هم‌كجاوه حضرت امام رضا عليه السلام از مدينه تا مكه بوده، و ساير علما و فقهاي بزرگ، دليل بر عظمت اين شهر تاريخي و مذهبي است.
و مهم‌تر از همه، بارگاه مقدّس حضرت فاطمه معصومه سلام الله عليها در قم بر شرف و عزّت اين شهر افزوده است، و همچنين حوزه مقدّسه علميه قم هم يكي ديگر از افتخارات بزرگ اين شهر مقدّس مي‌باشد؛ كه آن را بر ساير شهرها از نظر ديني و علمي برتري داده است، لذا خدمت در اين شهر مقدّس با ساير شهرها بسيار تفاوت دارد.

كساني كه اين افتخار نصيب آنها مي‌شود كه درقم خدمت نمايند، بايد آن را يك فرصت ارزنده و مقدّس دانسته و خدا را بر اين نعمت بزرگ شاكر باشند.
معظم له، در قسمت ديگري از توصيه‌هاي خود افزودند: امروز اين فرصت نصيب شما شده است كه با تجربه‌هاي زيادي كه داريد بتوانيد به اين شهر و مردم شريف آن به خصوص محرومين خدمت نموده و سعي و تلاشتان اين باشد كه رضايت خاطر شريف امام زمان عليه السلام و الصلوة را براي خود كسب نماييد و اگر نواقصي وجود دارد، آن را برطرف نموده كه قم بايد از همه جهات، الگو براي ساير شهرها باشد.
آيت الله العظمي صافي در پايان اين ديدار بيان داشتند: اينجانب هم براي موفقيت شما و همكارانتان دعا مي‌كنم و از خداوند متعال مي‌خواهم كه با اخلاص و نيّت پاك بتوانيد به توفيقات بزرگي در اين شهر نايل شده و بر بركات و آثار خوب اين شهر بيفزاييد.

موضوع: