رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/03/6
نسخه مناسب چاپSend by email
آیت الله العظمی صافی در دیدار هیئت فرهنگی اقتصادی اندونزی:
بايد مسلمانان به پيام قرآني "إنما المؤمنون إخوة" گوش فرا دهند و با هم در مقابل دشمنان اسلام، متّحد شوند./ اين قرآن را با خطاطي و چاپ ايران به شما هديه دادم تا بدانيد و به مردم اندونزي اعلام كنيد ك

جمعه (اول خردادماه 1394)، وزير اقتصاد اندونزي جناب آقاي صوفيان جليل به همراه سفير اين كشور آقاي ديان و هيئت همراه، با حضور در بيت مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله العالي، با ايشان ديدار و گفتگو كردند.
در ابتداي اين ديدار، گزارشي از سفر هيئت فرهنگي و اقتصادي اندونزي به كشورمان، ارائه شد.
معظّم له با تقدير و تشكّر و اظهار مسرّت از حضور هيئت اندونزي در ايران فرمودند: حقير به همه شما خير مقدم مي گويم و خوشحالم از اينكه شما را در اينجا مي بينم. مسلمانان بايد به هم نزديكتر شوند و روابط فيما بين خود را مستحكم نمايند.
ايشان در ادامه، خواستار تقويت روابط بين ايران و اندونزي شده و افزودند: بايد قدر اين موقعيت را دانست و در تقويت روابط بين دو كشور مخصوصاً در جنبه فرهنگي و اقتصادي تلاش كرد تا به ياري خداوند متعال، رابطه اين دو مملكت بزرگ اسلامي، مستحكمتر از قبل شود.

مرجع عاليقدر در قسمت ديگري از بيانات خود، با اشاره به فتنه گروه جنايتكار داعش فرمودند: اين گروه ظالم، وحدت مسلمان ها بلكه اساس اسلام را نشانه رفته اند و تنها راه دفع شرّ آنها، اتّحاد مسلمانان است. بايد مسلمانان به پيام قرآني "إنما المؤمنون إخوة" گوش فرا دهند و با هم در مقابل دشمنان، متّحد شوند.
در ادامه اين ديدار كه در فضايي صميمي انجام شد، معظم له با اهداي يك جلد قرآن كريم با خط و چاپ ايراني به وزير اقتصاد اندونزي، به مشتركات بين مسلمانان اشاره كرده و بيان داشتند: اين قرآن را با خطاطي و چاپ ايران به شما هديه دادم تا بدانيد و اعلام كنيد كه قرآن همه مسلمانان واحد است. كتاب خدا از مشتركات همه مسلمانان است. اسلام، قبله و نماز واحد است و اين، مشتركات همه ماست و با هم اختلاف نداريم.
آيت الله العظمي صافي گلپايگاني در پايان اين ديدار ضمن تشكّر مجدد از هيئت اندونزي حاضر در جلسه فرمودند: از ملاقات شما بسيار خوشحال شدم و اميدوارم كه بركات آن زياد بوده و موجب حُسن نيّت و افزايش روابط بين دو كشور شود.
لازم به ذكر است كه بعد از اهداي قرآن توسط معظم له، آقاي صوفيان جليل وزير اقتصاد اندونزي، با ابراز مسرّت از اين عمل گفتند: بين مسلمانان، مشتركات زيادي وجود دارد و اميدواريم بتوانيم اين را براي مردم اندونزي بيان كنيم كه قرآني كه در ايران است با قرآن همه مسلمانان يكي است و تفاوتي ندارد.

موضوع: