رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/03/6
نسخه مناسب چاپSend by email
بيانات آيت الله العظمي صافي در ديدار رئيس سازمان اوقاف شيعه عراق

رياست محترم سازمان اوقاف شيعه عراق با حضور در بيت مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف با ايشان ديدار كرد.
در ابتداي اين ديدار، حجة الاسلام والمسلمين آقاي سيد علاء الموسوي، گزارشي از فعاليت ها و برنامه هاي اين نهاد مهمّ ارائه داد.
معظم له نيز با تقدير و تشكّر از ايشان و هيئت همراه، فرمودند: حقير از ديدار شما و فعاليت هايي كه در خدمت به عتبات عاليات عراق انجام مي دهيد، مسرور شدم. انشاء الله اين خدمات، مرضيّ حضرت بقية الله الاعظم ارواحنا فداه باشد.
مرجع عاليقدر با اشاره به اهميت مسئوليت اوقاف شيعي در عراق فرمودند: مسئوليتي كه شما داريد، بسيار با ارزش و افتخار است و هيچ مقامي بالاتر از آن نيست. افتخار كنيد كه در خدمت به مكتب اهل البيت عليهم السلام هستيد و قدر آن را بدانيد.
آيت الله العظمي صافي در قسمت ديگري از بيانات خود با اشاره به مشكلات عراق افزودند: با وجود گروه جنايتكار داعش، عراق با مشكلات زيادي روبرو شده است. ما مأيوس نيستيم؛ دعا مي كنيم و اميدواريم انشاء الله به ياري خداوند متعال و عنايات اهل البيت عليهم السلام، اين مشكلات به زودي برطرف شود.

ايشان، تدبير و دقّت در برنامه ريزي ها را ضروري دانستند و فرمودند: بايد در تمامي برنامه هايي كه در عراق انجام مي شود، تدبيرات لازم و سياست هاي دقيق كه موجب حساسيت نشود را مراعات كرد تا انشاء الله همه در كنار هم و با همكاري يكديگر، موجبات پيشرفت كشور عراق را فراهم نماييد.
معظّم له در ادامه، با اشاره به اهميت حفظ آثار تاريخي موجود در عتبات عاليات فرمودند: آثار بسيار مهمّي در عتبات عاليات وجود دارد كه هر كدام نشانگر يك تاريخ مهمّ است، مثلاً كتيبه اي كه در سرداب مقدّس در سامرا وجود دارد، مربوط به خليفه عباسي الناصر لدين الله است كه نسبت به امر مهدويت معتقد بود.
بايد امثال اين آثار تاريخي ارزشمند كه در عتبات عاليات - صانها الله عن الحوادث- وجود دارد، حفظ و معرّفي شود.
آيت الله العظمي صافي در پايان اين ديدار ضمن توصيه به سرعت بخشي در بازسازي حرم مطهر امامين عسكريين عليهما السلام، براي حاضرين در جلسه، توفيقات بيشتر در خدمت به مشاهد مشرفه عراق را مسألت نمودند.
لازم بذكر است كه بعد از اين ديدار، رئيس سازمان اوقاف شيعه عراق با هيئت همراه، از بناء جديد مسجد امام حسن عسكري عليه السلام قم كه تحت اشراف معظم له ساخته و افتتاح شد، بازديد كردند.

موضوع: