رسول الله صلى الله علیه و آله :شَعبانُ شَهری و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهری كُنتُ لَهُ شَفیعا یَومَ القِیامَةِ پیامبر صلى الله علیه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قیامت شفیع او خواهم... بیشتر
پنجشنبه: 1402/03/18

نسخه مناسب چاپSend by email
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در دیدار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
مسئولان براي رفاه مردم و جلب رضايت آنان، انجام وظيفه نمايند و به معناي واقعي كلمه، خادم مردم باشند.

امروز عصر (5 اردیبهشت94)، آقای دكتر ربیعی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی به اتّفاق چند تن از معاونین و استاندار قم، با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی با ایشان دیدار كرد.
در ابتدای این دیدار، آقای دكتر ربیعی، گزارش مبسوطی از فعالیت ها و برنامه های این وزارتخانه ارائه داد.
معظم له با تقدیر و تشكّر از زحمات ایشان و خدمتگزاران به جامعه كارگری و نهادهای مختلفی كه زیر نظر این وزارتخانه است، فرمودند: كار شما به نظر من بسیار مقدّس و با اهمیت است و می توان گفت یكی از بزرگترین عبادت هاست. پیامبر اكرم صلی الله علیه و آله و سلم می فرمایند: برّان لیس فوقهما برّ؛ الایمان بالله و النّفع لعباد الله؛ دو خوبی است كه بالاتر از آنها خوبی نیست؛ یكی ایمان به خدا و دیگری نفع رسانی به بندگان خداوند.
بحمدالله این وزارتخانه سعی و تلاشش این است كه به بندگان خداوند بخصوص محرومان و مستمندان خدمات صادقانه انجام دهد؛ سعی كنید در برابر این خدمت بزرگی كه افتخار آن نصیب شما شده است، شاكر باشید و خدمت به مردم را برای خود سرمایه بزرگی بدانید.

ما هم از شما همین توقع را داریم و انتظار این است كه شما و همه مسئولین، بیشتر برای رفاه مردم و جلب رضایت آنان، انجام وظیفه نمایید و به معنای واقعی كلمه، خادم مردم باشید.
ایشان در ادامه بیانات خود، با توجّه به اینكه سازمان بهزیستی زیر نظر وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی است بیان داشتند: خدمت به معلولان و سالمندان و افراد ضعیف و ناتوان، یكی از بالاترین عبادت های الهی است كه دین مقدّس اسلام و حضرات معصومین علیهم السلام به آن توصیه های فراوانی نموده اند. اگر همه با این فكر و اندیشه وارد شوند، مشكلات كم كم برطرف گشته و مردم در آسایش و رفاه خواهند بود.
آیت الله العظمی صافی در پایان برای موفقیت بیشتر جناب آقای دكتر ربیعی و همكاران و همه كارمندان این وزارتخانه بزرگ دعا كردند و فرمودند: انشاء الله با خدماتی كه انجام می دهید، تحت عنایات و توجّهات حضرت بقیة الله الاعظم عجّل الله تعالی فرجه الشریف باشید.
 

موضوع: