رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
شنبه: 1401/03/7
نسخه مناسب چاپSend by email
بيانات مهمّ آيت الله العظمي صافي در اجتماع بزرگ اساتيد سطوح عالي و خارج حوزه علميه قم:
خدا مي داند گاهي اوقات از هجوم هايي كه به دين مي شود خواب ندارم./وظيفه اصلي حوزه هاي علميه، دفاع از دين و كسب رضاي امام زمان عليه السلام است.

همزمان با فراسيدن عيد بزرگ مبعث حضرت محمد مصطفي صلي الله عليه و آله، اجتماع بزرگ اساتيد سطوح عالي و خارج حوزه علميه قم در محضر مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف در شب عيد، در دفتر معظم له تشكيل شد.

در اين جلسه با شكوه و معنوي كه با حضور نزديك به 1000 نفر از اساتيد حوزه علميه برگزار شد، معظم له ضمن تبريك مبعث پيامبر گرامي اسلام، خطاب به اساتيد محترم فرمودند: اميدوارم كه همه شما تحت توجهات حضرت وليّ عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف باشيد و بتوانيد در اين زمان، وظايفي كه بر عهده روحانيت است را به نحو احسن انجام دهيد و بتوانيم طوري عمل كنيم كه آن حضرت در همه حال از ما خوشحال و خشنود باشند.

مرجع عاليقدر با سنگين خواندن مسئوليت حوزه هاي علميه در دنياي امروز، افزودند: البته وظايف ما بسيار مشكل است. ما بايد آماده باشيم؛ براي خدمت به دين و دفاع از حدود و ثغور آن.

در شرايط و اوضاع دنياي امروز، سنگين ترين وظيفه ها بر عهده حوزه است. روحانيت ما بايد بيش از همه وقت، آماده به دفاع از دين و امر به معروف و نهي از منكر و ارشاد و هدايت مردم باشد.

ايشان با اشاره به امتحانات و ابتلائات عصر غيبت بيان كردند: مطالب و اوضاع و احوال زمان غيبت و امتحاناتي كه براي مؤمنين پيش مي آيد بسيار مهم است. همه بايد مراقب باشيم از اين امتحانات سربلند بيرون بياييم و اين احساس مسئوليت بايد براي همه طلاب محترم؛ چه در حوزه علميه قم و چه در حوزه هاي شهرستان ها وجود داشته باشد.

آيت الله العظمي صافي با تأكيد بر حفظ اتحاد و همدلي در دفاع از حدود و ثغور اسلام فرمودند: همه طلاب و اساتيد محترمي كه دغدغه حفظ دين دارند بايد آماده باشند. همه با هم و با اتحاد و همدلي بايد براي اين تهاجمي كه به دين مي شود خود را آماده كنند.

معظم له در بخش ديگري از بيانات خود با اعتراض به برخي مطالب مطرح شده در برخي روزنامه ها اضافه كردند: بايد روحانيت آگاه باشد كه چه كسي اينگونه به دين حمله مي كند؟ چه كسي بايد جوابگوي اين تهاجم ها باشد؟ اين حرف هاي نامربوط زده مي شود و هيچ كس هم حرفي نمي زند.

نمي شود هيچ كار نكرد و كم كم شاهد از بين رفتن ارزش هاي ديني بود. همه آقايان بايد احساس كنند كه مسئوليت بزرگي بر عهده آنان است. خدا مي داند حقير گاهي اوقات از سنگيني مسئوليت و حمله هايي كه به دين مي شود خواب ندارم. همه بايد به فكر حفظ دين و مرزهاي عقيدتي باشيم.

ايشان در بخش پاياني اين ديدار با شكوه، با قدرداني مجدد از اساتيد حاضر در جلسه، فرمودند: هدف همه ما بايد كسب رضاي حضرت ولي عصر عليه السلام باشد و اين هدف جز با امر به معروف و نهي از منكر در مقام حفظ دين محقق نمي شود. حقير از خداوند مي خواهم شما عزيزان را در وظايفي كه بر عهده گرفته ايد موفّق بدارد و از شما هم التماس دعا دارم.

در ابتداي اين ديدار چند تن از اساتيد معظم حوزه علميه قم به ايراد سخنراني پرداختند و مطالبي درباره امامت و ولايت و نقش آن در پيشبرد اهداف متعالي اسلام بيان كردند.

موضوع: