رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/03/6
نسخه مناسب چاپSend by email
آيت الله العظمي صافي در ديدار اعضاي ستاد برگزاري كنگره بين المللي «چشمه آفتاب»:
اجداد بزرگوار امام خميني (ره)، انسان هايي عالم، مجاهد و مورد اعتماد مردم بودند و نقش بزرگي در هدايت آنها داشتند./ مردم شريف خمين از ابتدا اهل دين و مجاهدت بودند و هميشه در برا

در آستانه برگزاري كنگره بين‌المللي «چشمه آفتاب» بزرگداشت شهيد سيد مصطفي خميني ره پدر امام خميني ره، اعضاي ستاد برگزاري اين همايش با مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني ديدار كردند.

در ابتداي اين ديدار، حجة الاسلام آقاي حسيني امام جمعه شهرستان خمين، گزارشي از روند اجرايي اين ستاد ارائه و برنامه هاي دو روز كنگره بين المللي تشريح كرد.

معظم له نيز ضمن تقدير و تشكر از برگزار كنندگان اين كنگره، فرمودند: معرّفي سوابق بيت حضرت امام و مخصوصاً پدر بزرگوار ايشان از اقدامات لازمي بود كه بايد انجام مي گرفت. بنده از شما تشكر مي كنم و اميدوارم بتوانيد به نحو  احسن اين كار را انجام دهيد.

ايشان، با اشاره به اهمّيت معرّفي بزرگان و شناساندن آنها به مردم، بيان كردند: بزرگداشت علما و بزرگان باعث مي شود كه مردم سوابق خوب خود را بدانند و از سيره بزرگان، براي زندگي خود الگوبرداري كنند.

آيت‌الله العظمي صافي با اشاره به سوابق آشنايي و رفاقت ديرينه والد خود با بيت حضرت امام ره تصريح كردند: اجداد بزرگوار امام خميني(ره)، انسان‌هايي عالم، مجاهد و مورد اعتماد مردم بودند و نقش بزرگي در هدايت مردم داشتند. بايد آنها را به مردم معرّفي كرد و مردم هم بايد قدردان چنين بزرگاني باشند.

مرجع عاليقدر با اشاره به سابقه خوب مردم خمين در دينداري افزودند: مردم شريف خمين از ابتدا اهل دين و مجاهدت بودند و هميشه در برابر منكرات ايستادگي مي كردند. اكنون هم اين مردم عزيز، ملتزم به دين و عامل به وظيفه امر به معروف و نهي از منكرند.

معظم له ضمن اشاره به تدوين 11 جلد كتاب اسناد و نوشته هاي تاريخي درباره والد معظم امام خميني ره فرمودند: زحمتي كه در تدوين اين كتب كشيده ايد بسيار قابل تقدير است و انشاء الله اين نوشته ها باعث آشنايي هر چه بيشتر مردم با علما و بزرگان شود و از اين طريق بتوانند راه و روش زندگي آنان را براي خود سر مشق قرار دهند.

در پايان اين ديدار، آيت الله العظمي صافي فرمودند: سلام اينجانب را به مردم متدين و شريف خمين برسانيد و از همه آنها ملتمس دعا هستم.

موضوع: