وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم يكي از وظايف و برنامه‎هايي كه روزه‎داران در ماه رمضان اجرا مي‎نمايند، دعا و مناجات و طلب حوايج از خداوند قاضي‌الحاجات است.     دعا، نجات از ناامیدی. خواندن دعا و طلب خيركردن از خداوند در هر زمان،...
دوشنبه: 1400/01/30 - (الاثنين:6/رمضان/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
آيت ‌الله ‌العظمي صافي در ديدار اعضاي ستاد نكوداشت مرحوم علامه كلباسي كساني كه براي علماء كرامت نقل مي‌كنند، ‌بدانند كرامت دانشمندان فقط به خدمات آنها به مردم و امر به معروف و نهي از منكر و ايستادگي در مقابل كج‌انديشان و منحرفان است.

اعضاي ستاد نكوداشت مرحوم علامه كلباسي صبح پنجشنبه 9/9/1391، با مرجع عاليقدر شيعه حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف ديدار كردند.

معظم له در ابتداي اين ديدار با تشكر از اقدام اين ستاد در برگزاري كنگره معرفي شخصيت مرحوم علامه كلباسي فرمودند: برگزاري همايش‌ و نكوداشت براي بزرگاني همچون علامه كلباسي در راستاي معرفي خدمات روحانيت به جامعه بوده و جاي تقدير و تشكر دارد و بايد خدمات علماي بزرگي كه در دوره غيبت هميشه پاسدار حريم ولايت اهل بيت عليهم‌السلام به همگان معرفي گردد.

ايشان با تأكيد بر اين‌كه خط و راه مستقيم تنها خط ولايت اهل‌بيت عليهم‌السلام است: همه ما بايد پيرو و ادامه‌دهنده مسير ولايت باشيم و هرگز از اين خط منحرف نشويم.

حضرت آيت الله العظمي صافي با بيان اين‌كه علماي اسلام در طول تاريخ همواره در خط ولايت اهل بيت عليهم‌السلام بوده و توانسته‌اند از اسلام محافظت نمايند فرمودند: علما در طول تاريخ تلاش‌هاي فراواني براي بهره‌مندي همگان از احكام الهي و آموزه‌هاي اهل بيت‌ عليهم‌السلام انجام داده‌اند و در اين عرصه سابقه درخشاني دارند كه نبايد اين سابقه درخشان مخفي بماند، بلكه بايد همه مردم از خدمات روحانيت در طول تاريخ آگاه باشند.

ايشان در ادامه اين ديدار با بيان بعضي از فداكاري‌هاي علماي بزرگ در راه احياي دين افزودند: بايد كتب و آثار به جاي مانده از اين بزرگواران احيا و در اختيار همگان قرار بگيرد.

حضرت آيت الله العظمي صافي با اشاره به اين‌كه نكوداشت بزرگان نكوداشت دين است بيان كردند: نكوداشت بزرگاني مثل مرحوم آقاي كلباسي، نكوداشت دين است، نكوداشت فقه و احكام خداوند متعال است. اين همايش‌ها، همه نكوداشت زهد، تقوا و پرهيزكاري است.

ايشان با اشاره به خدمات علماء به دين و مذهب فرمودند: اگر بخواهيم براي علما، كرامت نقل كنيم بايد به خدمات آنها به جامعه، امر به معروف و نهي از منكر و تأليف كتاب‌هاي علمي و پاسخ به شبهات اعتقادي و ... اشاره نماييم و آنها را براي مردم معرفي كنيم. در طول تاريخ هميشه علما بودند كه كيد دشمنان و انحراف‌ها را از بين برده و در مقابل عوام‌فريبان جامعه ساكت نبودند.

معظم له در پايان اين ديدار با تأكيد بر الگوگيري از فعاليت‌هاي علماي سلف فرمودند: هدايت مردم، صيانت از دين و احكام الهي، امر به معروف و نهي از منكر و برپايي و تعظيم شعائر اسلامي از جمله اقداماتي است كه روحانيت در طول تاريخ به آن اهتمام ورزيده و امروز هم بايد اين مسير حفظ شود.

موضوع:

جمعه / 10 آذر / 1391