وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم يكي از وظايف و برنامه‎هايي كه روزه‎داران در ماه رمضان اجرا مي‎نمايند، دعا و مناجات و طلب حوايج از خداوند قاضي‌الحاجات است.     دعا، نجات از ناامیدی. خواندن دعا و طلب خيركردن از خداوند در هر زمان،...
دوشنبه: 1400/01/30 - (الاثنين:6/رمضان/1442)

نسخه مناسب چاپSend by email
بيانات آيت ‌الله ‌العظمي صافي در ديدار رئيس سازمان حج و زيارت كشور

رئيس سازمان حج و زيارت كشور عصر چهارشنبه 8/9/1391، با مرجع عاليقدر شيعه حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني مدظله الوارف ديدار كرد.

پس از ارائه گزارش توسط حجت‌الاسلام آقاي موسوي رياست محترم سازمان حج و زيارت، معظم له با اشاره به جايگاه والاي حج در دستورات اسلامي بيان كردند: برنامه حج امسال كه الحمدلله بسيار باشكوه و موفقيت‌آميز برگزار شد مايه خشنودي همگان گرديد. هر قدر حضور ما در اين مراسم، با عظمت و شكوه بيشتري همراه باشد، مايه افزايش عزّت و سربلندي خواهد بود.

حضرت آيت الله العظمي صافي با بيان اين‌كه كنگره جهاني حج، مايه اعتبار جهان اسلام است اظهار داشتند: همه مسئولان و نيز مردم بايد تلاش كنند تا اين شعار عظيم اسلامي به بهترين شكل ممكن برگزار گردد.

معظم له حضور گسترده حجّاج ايراني در سرزمين وحي را بسيار مهمّ خواندند و فرمودند: حضور پرشور حجاج كشورمان در مراسم حج بسيار مهم و با ارزش است و بايد براي حفظ اين حضور تلاش كرد.

ايشان در ادامه با تأكيد بر حضور منظّم و منسجم كاروان كشورمان در بزرگترين كنگره جهاني اسلام افزودند: مشكلاتي كه كشور ميزبان در اين راه براي ما به وجود مي‌‌آورد، با مذاكره و تدبير قابل حل است.

مرجع عاليقدر شيعه در ادامه اين ديدار با اشاره به برگزاري شكوهمند هر ساله دعاي كميل در مراسم حج تصريح كردند: به لطف خداوند چنين برنامه‌هايي نقش مؤثري در تبليغ شيعه دارد و داراي آثار و بركات فراواني مي‌باشد. اگر ديگر حاجيان و مسئولان عربستاني را به وسيله اين برنامه‌ها با فرهنگ و هويّت شيعه آشنا نماييم مشكلات و اختلافات فيما بين كاهش خواهد يافت.

حضرت آيت الله العظمي صافي در پايان با تأكيد مجدد بر حضور شيعيان مخصوصاً حجاج ايراني در كنگره عظيم حج فرمودند: نبايد به گونه‌اي عمل كرد كه در آينده، امكان حضور حجاج ايراني در اين مراسم نباشد و اين مراقبت بر عهده مسئولان حج و زيارت است تا شرايط مطلوبي را فراهم كنند كه موجب افزايش عزّت شيعيان گردد.

موضوع:

جمعه / 10 آذر / 1391