رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/03/6
نسخه مناسب چاپSend by email
توصیه‌های مهمّ آیت الله العظمی صافی در دیدار با معاون اوّل ریاست جمهوری
توصیه‌های مهمّ آیت الله العظمی صافی در دیدار با معاون اوّل ریاست جمهوری

امروز 20 بهمن‌ماه 1394، آقای دکتر جهانگیری معاون اوّل ریاست‌جمهوری، و مهندس نعمت‌زاده و مهندس چیت‌‌چیان با مرجع عالیقدر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله‌الوارف دیدار کردند.
در ابتدای این دیدار، دکتر جهانگیری با ابلاغ سلام ریاست جمهوری به معظّم له و تشکّر از توصیه‌ها و ارشادات ایشان، گزارشی از سفر خود به قم و فعالیت‌های دولت ارائه داد.
معظّم له نیز با ابلاغ سلام به ریاست محترم جمهوری و با تشکّر از زحمات دولت برای رفاه حال مردم و کمک به محرومین، فرمودند: این دولت بحمدالله تعالی گام‌های خوبی در انجام خدمت به مردم و عظمت و عزّت مملکت برداشته که قابل تقدیر است و رضایتمندی مردم را در پی دارد.
ایشان با اشاره به اینکه باید همه کارها برای خداوند و با اخلاص و نیّت پاک باشد، افزودند: در روایات داریم «مَن کَانَ للهِ کَانَ اللهُ مَعَهُ» هر کس که برای خدا کار کند خدا هم با اوست. کار مهمّ شما، اعتلا و استقلال کشور و بی‌نیازی مملکت از دیگران می‌باشد که باید در فنآوری و علم از دیگران برتر بوده و محتاج به آنان نباشیم.
مرجع عالیقدر در قسمت دیگری از بیانات خود با اشاره به دهه مبارکه فجر فرمودند: این دهه به معنای واقعی آن، مبارک، و دهه شکر و سپاس است که در مردم در سایه دین توانستند انقلاب نموده، و تعالیم ارزشمند اسلامی را در مملکت دوباره احیاء ‌نمایند، و در این راه با تحمّل مشقّات و مشکلات زیاد و با جانفشانی شهداء توانستند ارزش‌های اسلامی را در مملکت، پایه‌گذاری نمایند؛ لذا باید شکر این نعمت بزرگ را بجا آورده و در درگاه خداوند متعال سپاسگزار باشیم و نباید با کارهای خلاف شرع و غیر ارزشی کفران نعمت بکنیم که در پیشگاه خداوند و ارواح طیّبه شهدا مسئولیم.
آیت الله العظمی صافی در ادامه توصیه‌های خود به دولتمردان، با اشاره به اینکه مسئولیت دولت در موقعیت کنونی مملکت و جهان بسیار خطیر و بزرگ است و وظیفه سنگینی بر دوش آنان می‌باشد بیان کردند: بحمدالله دولت در حدّ توان خود خدمات زیادی را انجام داده که قابل تقدیر است و باید بیشتر از اینها خدمت کند. توقّع ما از این دولت و شخص محترم ریاست جمهوری زیاد است؛ البته این دولت که برای عزّت نظام و مملکت در سایه تعالیم حیات‌بخش اسلام خدمت می‌کند مورد علاقه من است و نیز شخص رئیس جمهوری را دوست داشته و دعا می‌کنم که در جلب رضایت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و رفع مشکلات مملکت و رفاه و معیشت ضعفا موفّق باشند و از فرصت‌ها استفاده نموده و راه صحیح که همان راه دین و عزّت مسلمانان است را ادامه دهند.

موضوع: