وریز وجوهات
   بسمه تعالی انا لله وانا الیه راجعون درگذشت عالم ربّانی مرحوم حجه الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمد مدنی ناشر الاسلام رضوان الله تعالی علیه موجب تاثر و تاسف گردید. ▪️عالم بزرگواری که عمر مبارک خود را وقف نشر معارف نورانی اهل...
پنجشنبه: 1400/11/7

نسخه مناسب چاپSend by email
پیام مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف به
سوّمین دوره مسابقات قرآنی «سراج»/تهران، بهمن‌ماه 94
پیام معظم له به سوّمین دوره مسابقات قرآنی «سراج»/تهران، بهمن‌ماه 94

بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله الحکیم فی کتابه الکریم: «کِتَابٌ أَنْزَلْنَاهُ إِلَيْکَ لِتُخْرِجَ النَّاسَ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ»

السلام عليکم و رحمة الله
با عرض ادب و احترام به حضور شرف‌افزاي عزيزان قرآن‌پژوه و قرآن‌منش در اين محفل باشکوه و نوراني؛ امّيد است برکات کثیره اين جلسه، موجب گسترش و قوّت حيات قرآني جامعه، و حيات طيّبه مردم شریف و قرآنی کشورمان گردد.
قرآن کریم، که عِدل نبوّت و امامت است، همانند وجود گرامی پیامبر اعظم صلّی الله علیه و آله و سلم به توصیف آیه شریفه «يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ إِنَّا أَرْسَلْنَاكَ شَاهِداً وَ مُبَشِّراً وَ نَذِيراً وَ دَاعِياً إِلَى اللَّهِ بِإِذْنِهِ وَ سِرَاجاً    مُّنِيراً»، بشارت‌دهنده، انذار کننده، و سراج و روشنایی‌بخش شاهراه سعادت و کمال است.
آری! قرآن، سراج منیر است و نجات‌دهنده بشريّت از ظلمات و تاريکي‌ها. نور این سراج، بر هر جا مي‌تابد، دل‌هاي مستعد و پاک را روشن و نوراني مي‌سازد و انسان، را به عنوان «انسان قرآنی» ملقّب و مزیّن می‌سازد.
انسان قرآني، در پرتو انوار این کتاب آسمانی، گذشته و آينده را روشن مي‌بيند؛ احساس نااميدي، در او راهی ندارد؛ عالَم را تحت مديريت حکمت بالغه الهيه مي‌بيند و به همه جريان‌ها به نظر معني‌دار و نيک، نگاه مي‌کند.
انسان قرآنی، برنامه زندگانی خود را در قرآن و معارف اهل بیت علیهم‌السلام می‌بیند و قرآن را، کتاب علم و معرفت، کتاب اخلاق، کتاب عمل و احترام، و ترقّي و پيشرفت و فتح قلّه‌هاي کمالات می‌داند.
انسان قرآنی، می‌داند که در مکتب قرآن مجيد، توقّف و سکون نيست، و ظلم و استضعاف محکوم است.
انسان قرآنی، پيام‌هاي نجات‌بخش، انسان‌ساز و سعادت‌آفرين قرآنی را می‌خواند، می‌فهمد و به آن عمل می‌کند.
و بالاخره، انسان قرآنی، مسئولیت خویشتن را در حرکت عظیم تشکیل جامعه و نظام قرآنی سنگین می‌شمارد و با تمام سعی و تلاش، به ترویج و تبلیغ معارف والای قرآن مجید پرداخته تا افراد جامعه در پرتو نظام کامل قرآنی که نهادها، ادارات، دانشگاه‌ها، مدارس و بالاخره جای‌جای آن پیرو و تابع دستورات الهی باشند، به سر منزل سعادت و کمال دنیوی و اخروی نائل گردند.

اينجانب ضمن تقدیر و تبریک به دست اندرکاران و مسئولان و همچنین همه 25000 شرکت‌کننده قرآنی در این مسابقات بزرگ؛ چند بیت شعر که اثر طبع قاصر حقیر است را تقدیم محضر قرآنیان عزیز نموده و از خداوند متعال مسألت دارم همگان را در ظلّ عنايات قرآن و اهل بیت علیهم‌السلام، موفّق و مؤیّد بدارد:
قرآن که کتاب مسلمين است * برنامه عزّت آفرين است
توحيد و صراط مستقيم است * وحیي است که باقي و مبين است
قانون حيات و زندگاني است * منشور جهانيِ برين است
آواي جهان‌شمول حق است * فرياد هلاک ظالمين است
تبليغ عدالت است و انصاف * ترويج شعار مؤمنين است
وعظ است و بشارت است و انذار * بي‌مثل و نظير و بي‌قرين است
نور است و هدايت است و اعجاز * دستور عقيده و يقين است
و السلام عليکم و رحمة‌الله و برکاته

6 جمادی الأولی 1437 هـ.ق
لطف الله صافي

موضوع:

سه شنبه / 27 بهمن / 1394