رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/03/6
نسخه مناسب چاپSend by email
آیت الله العظمی صافی در دیدار رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران:
حفظ مقام شهدا و تکریم آنان، یعنی اینکه برنامه‌های اسلامی و امر به معروف و نهی از منکر همیشه زنده است./ بنیاد شهید به عنوان حافظ مقام شهدای عزیز باید در همه جا نسبت به اجرای احکام اسلامی و التزام نهادهای گوناگون به مبانی دین، بازخواست‌کننده باشد.
دیدار رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با آیت الله العظمی صافی

سه‌شنبه 18 اسفندماه 94 حجت‌الإسلام و المسلمین آقای شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور و جمعی از مدیران این سازمان، با حضور در بیت مرجع عالیقدر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله‌الوارف با ایشان دیدار کردند.
در ابتدای این دیدار که در آستانه روز شهید انجام پذیرفت، حجت الإسلام و المسلمین شهیدی گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های این بنیاد ارائه کرد.
معظّم له نیز با تقدیر و تشکّر از حاضران در جلسه، و گرامیداشت این روز و مقام شهید و شهادت، فرمودند: اميدوارم پرچمي را که در دست شما قرار داده شده است و آن را برافراشته‌اید، ان‌شاءالله هميشه در اهتزاز باشد و بتوانيد بيشتر از پیش اسباب عظمت اسلام و ايمان و ولايت اهل بيت عليهم‌السّلام و نهادینه‌کردن فرهنگ دينی را فراهم آورید. کار شما بسیار کار بزرگ و مهمّی است و باید قدر این فرصتی که برایتان به دست آمده را بدانید و در جهت حفظ اهداف شهدا اهتمام بیشتری نمایید.
ایشان، با اشاره به سابقه تأسیس بنیاد شهید بیان کردند: از همان ابتدای تشکیل بنیاد شهید، حقیر وارد بودم و خدمت امام رحمة‌الله علیه می‌رسیدم و نسبت به مسائل این سازمان بسیار حساس بودیم که وظائف نسبت به خانواده‌های محترم شهدا به خوبی انجام شود.
آیت الله العظمی صافی در قسمت دیگری از بیانات خود، با اشاره به هدف اصلی تشکیل این بنیاد افزودند: هدف اصلی تأسیس و تشکیل این بنیاد، دفاع از آرمان‌ها و اهداف والای اسلامی شهدای عزیز و رسیدگی به خانواده‌های محترم این عزیزان بوده است. هدف این بوده که مراقبت شود جهات اسلامي مملکت روز به روز در ترقّي باشد. حفظ مقام شهدا و تکریم آنان، یعنی اینکه برنامه‌های اسلامی و امر به معروف و نهی از منکر همیشه زنده است و اهداف اسلامی شهدا همیشه مدّ نظر مسئولان خواهد بود.
ایشان، بنیاد شهید را حافظ مقام شهدای عزیز دانسته و فرمودند: بنیاد شهید به عنوان حافظ مقام شهدای عزیز باید در همه جا نسبت به اجرای احکام اسلامی و التزام نهادهای گوناگون به مبانی دین، طلبکار و بازخواست‌کننده باشد. باید مراقب باشید اگر در جایی نقايصي پیدا شد،‌ شما طلبکار باشيد که چرا اين طور شده است؟ به همه کسانی که در این سازمان کار می‌کنند بگویید که اگر نقایصی و خلاف شرعی در جامعه پیدا شد، طلبکارانه اعتراض کنند که چرا اینچنین خلاف اهداف والا و ارزشمند شهدا رفتار می‌َشود. باید بنیاد شهید در خط مقدّم دفاع از تعالیم و معارف نورانی اسلام باشد.
مرجع عالیقدر در بخش دیگری از توصیه‌های خود به مناسبت روز بزرگداشت شهدا فرمودند: باید همه به این مسأله توجه داشته باشد که آن چیزی که شهدای عزیز ما برای آن رفتند و جان خود را اهدا نمودند، نگهداری قرآن و احکام خداوند بود. الان هم مردم شریف ما بخصوص خانواده‌های محترم شهدا باید در این راه گام بردارند و تمام همّت خود را در راه ترویج اسلام و احکام نورانی آن مصروف نمایند.
معظّم له در پایان دیدار،‌با طلب علوّ درجات برای شهیدان عزیز فرمودند: باید قدردان راه این شهیدان باشیم و بدانیم که تکریم واقعی شهیدان، در زنده‌نگهداشتن اهداف آنان در حفظ احکام و حدود الهی در جامعه است. بدانید اگر هدفتان این باشد، حضرت ولیّ عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف از شما خوشنود و از همه بیشتر خوشحال خواهند بود.

موضوع: