رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/03/6
نسخه مناسب چاپSend by email
تذکّرات حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی به منتخبان مردم قم در مجلس شورای اسلامی
تذکّرات آیت الله العظمی صافی به منتخبان مردم قم در مجلس

امروز چهارشنبه 19 اسفندماه 94، حجّة الإسلام آقای ذو النّوری و آقای مهندس امیر آبادی دو نفر از منتخبان مردم قم در مجلس شورای اسلامی با حضور در بیت مرجع عالیقدر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدّظله الوارف با معظم له دیدار کردند.
در ابتدای این دیدار، جناب آقای ذو النوری گزارشی از برنامه‌های آینده درباره شهر قم ارائه داد.
معظّم له با اشاره به موقعیت مهمّ شهر مقدس قم و سابقه درخشان آن در طول تاریخ فرمودند: قم یکی از مراکز مهم مذهبی و علمی می‌باشد که دارای سوابق بسیار روشن، حساس و درخشان است. این شهر با شهرهای دیگر کاملاً تفاوت دارد که امتیازات علمی و مذهبی ، عشق وعلاقه مردم آن به اهل بیت علیهم السلام در طول تاریخ، این شهر را ممتاز نموده است.
ایشان، نمایندگان قم را نماینده ارزش‌ها معرّفی کرده و افزودند: خدمت به این شهر و مردم آن ارزش بسیار زیادی دارد، و مسئولیت‌پذیری در این شهر بسیار سنگین است. اکنون که شما از قم به مجلس راه یافته‌اید، بدانید که نماینده قم، باید نماینده ارزش‌ها و اصول اسلام و مدافع واقعی دین و احکام باشد.
نمایندگان شهرها هم باید شما را به عنوان یک نماینده ارزشی و پشتیبان شریعت و حامی مردم مستضعف و محروم بدانند، که با رفتار و اخلاق خوب شما این مهم در آنجا محقّق خواهد گردید.
مرجع عالیقدر در قسمت دیگری از توصیه‌های خود به منتخبان مردم قم بیان داشتند: حقیر از مطالبی که شما تذکّر دادید خوشحال شدم و دعا می‌کنم که در انجام آن موفّق باشید، البته لازم است که سه نماینده محترم قم با هم همکاری کامل داشته و فقط اعتلای کشور و خدمت به مردم را در نظر داشته باشند. اگر خدای ناکرده اختلافی باشد ضرر آن به مردم و مملکت می‌رسد. لذا با توافق و با هماهنگی در برنامه‌های دینی و فعالیت‌های اجتماعی وظیفه سنگین خود را ایفا کنید.
معظم له در پایان با مسألت توفیق برای نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی فرمودند: این فرصتی که برای شما فراهم شده است بسیار مغتنم و با ارزش است و از آن باید کمال استفاده را برای ترقّی و رشد کشور و خدمت به مردم و رفع مشکلات اقتصادی آنان نمود.  ان شاء الله تعالی در جلب رضایت حضرت ولیّ عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف همیشه موفق باشید.

موضوع: