رسول الله صلى الله علیه و آله :شَعبانُ شَهری و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهری كُنتُ لَهُ شَفیعا یَومَ القِیامَةِ پیامبر صلى الله علیه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قیامت شفیع او خواهم... بیشتر
سه شنبه: 1401/04/14
نسخه مناسب چاپSend by email
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف : شئون معنوی و قداست مذهبی مشهد مقدس نباید خدشه دار شود./باید فضای شهر مشهد را برای بهره برداری بیشتر معنوی زائران و مجاوران آماده کرد.
شئون معنوی و قداست مذهبی مشهد مقدس نباید خدشه دار شود

صبح امروز چهارشنبه ۱۶ تیرماه ۱۳۹۵، استاندار خراسان رضوی با حضور در محل اسکان مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دامت برکاته با ایشان دیدار کرد.

آقای علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی در ابتدا گزارشی از فعالیت ها و برنامه های این نهاد ارائه داد.

معظم له ضمن تقدیر و تشکر از ایشان و همکارانشان فرمودند: الحمدلله حال که توفیق خدمت در شهر مقدس مشهد برای شما فراهم شده است، این فرصت را قدر بدانید، و سعی کنید روز به روز بر خدمت به زائران و مجاوران آن حضرت بیفزایید.

مرجع عالیقدر در بخشی از بیانات خود با اشاره به قداست شهر مقدس مشهد فرمودند: این شهر به واسطه وجود مبارک حضرت علی بن موسی الرضا علیه الصلوة و السلام قداست و معنویت خاصی دارد و باید در همه برنامه ها مراقب بود که شئون آن کاملا رعایت شود و مبادا خدشه ای وارد شود و خدای ناکرده شاهد وجود ملاهی و مناهی در آن باشیم.

ایشان در قسمت دیگری از توصیه های خود افزودند: در تمام فعالیت هایی که دارید هدفتان خدمت به حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و مردم که عیال آن حضرت هستند باشد و بدانید اول کسی که از خدمت به مردم خوشحال می شوند وجود مبارک آن حضرت هستند.

آیت الله العظمی صافی در ادامه، با اشاره به لزوم زمینه سازی بیشتر برای بهره برداری معنوی از فضای این شهر فرمودند: باید فضای شهر مقدس مشهد را برای بهره برداری بیشتر معنوی زائران و مجاوران آماده کنید تا مردم بتوانند توشه های معنوی از این شهر به ارمغان ببرند.

معظم له در پایان با تشکر از استاندار خراسان رضوی به جهت حضور در دسته بزرگ هیئات عزاداری در روز شهادت امیرالمومنین حضرت علی علیه الصلوه و السلام، از خداوند متعال برای ایشان و همکارانشان توفیقات بیشتر مسئلت نمودند.

موضوع: