وریز وجوهات
بسمه تعالی علیکم السلام و رحمة‌ الله با ابراز همدردی با مردم عزیز اندیکا به اطلاع می‌رساند: سزاوار است مؤمنین از تبرّعات شخصی و خیرات مطلقه و زکات به زلزله ‌زدگان کمک نمایند و در صورت عدم کفاف، مجاز هستند از نصف سهم مبارک امام علیه السلام به این...
سه شنبه: 1400/09/9 - (الثلاثاء:24/ربيع الثاني/1443)

نسخه مناسب چاپSend by email
ديدار مدير جديد حوزه‌هاي علميه با مرجع عاليقدر حضرت آية الله العظمي صافي گلپايگاني مدّ ظلّه العالي
ديدار مدير جديد حوزه‌هاي علميه با آية الله العظمي صافي گلپايگاني

حجة الاسلام و المسلمين آقاي اعرافي روز چهارشنبه با مرجع عاليقدر حضرت آية الله العظمي صافي گلپايگاني ديدار و گفتگو کردند.

در ابتداي اين ديدار مدير حوزه‌هاي علميه گزارشي را از حوزه مسئوليت خود ارائه داد. معظم له با تشکر از ايشان فرمودند: وظيفه‌اي که شما بر عهده گرفته‌ايد بسيار سنگين است و مسئوليت مهمّي بر دوش شما گذاشته شده و اميدوارم بتوانيد با اخلاص و استمداد از ساحت مقدّس حضرت ولي عصر عجّل الله تعالي فرجه الشريف به بهترين وجه ممکن اداي وظيفه نماييد.

حضرت آية الله العظمي صافي با اشاره به سابقه طولاني حوزه‌هاي علميه و خدمات فقها و علماي بزرگ در قرن‌هاي متمادي فرمودند: در طول تاريخ هميشه حوزه‌هاي شيعي ما مستقلّ بوده و روي پاي خود ايستاده و خدمت به بندگان خدا و ارشاد و هدايت مردم را وظيفه شرعي خود مي‌دانستند. امتياز مهم حوزه‌ها استقلال آنها در طول تاريخ بوده که بايد اين امتياز حفظ شود که در سايه استقلال حوزه بتواند وظايف اصلي خود را انجام دهد.

معظم له در قسمت ديگر از بيانات خود با توجه به تبليغات مسمومي که ضدّ اسلام و تشيّع به طور وسيع وجود دارد فرمودند: در امر تبليغ دين و پاسخگويي به شبهات و اشکالات حوزه علميه هميشه بايد آماده باشند تا بتوانند نقشه‌هاي دشمنان اسلام را نقش بر آب نمايند. ايشان در قسمت ديگري از سخنان خود فرمودند: روش سنّتي حوزه‌ها که عامل پيشرفت آنها بوده بايد حفظ شود و حوزه‌ها هميشه رو به رشد باشند و طلاب عزيز انشاء الله به مراتب بالاي علم و عمل برسند.

معظم له نسبت به رشد علمي حوزه‌هاي شهرستان‌ها فرمودند که لازم است تعدادي اساتيد محترم حوزه علميه قم به شهرستان‌ها رفته و در آنجا مشغول تعليم و تربيت طلاب محترم شوند و طلاب از آنها استفاده نمايند.

حضرت آية الله العظمي صافي در بخش ديگري از توصيه‌هاي خود فرمودند: دروس آزاد هميشه در حوزه‌ها متداول بوده که الآن هم بايد اين روش ادامه پيدا کند که شاگرد بتواند خود استاد ورزيده و عالم به علوم مختلف ديني را انتخاب نمايد.

معظم له در پايان براي موفقيت جناب آقاي اعرافي مدير جديد حوزه‌هاي علميه دعا نمودند و فرمودند: با حسن سابقه‌اي که از جنابعالي در مسئوليت‌هاي گذشته اطلاع داريم انشاء الله بتوانيد براي پيشرفت حوزه‌هاي علميه و رفع کمبودها و مشکلات قدم‌هاي مؤثري برداريد و رضايت صاحب اصلي حوزه‌ها وجود مقدّس آقا امام زمان عليه الصلاة و السلام را کسب نماييد و مورد عنايت و توجّهات ايشان قرار بگيريد.

موضوع:

چهارشنبه / 30 تير / 1395