وریز وجوهات
السلام علیک ایتها الصدیقة الشهیدة دسته بزرگ عزاداران فاطمی به دعوت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله الوارف روز شهادت (پنج‌شنبه 3 جمادی الثانیة) ساعت 11 صبح از دفتر معظم له به سمت حرم مطهّر لینک مرتبط: گزارش تصویری...
دوشنبه: 1400/11/4

نسخه مناسب چاپSend by email
پیام مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیت اللّه العظمی صافی گلپایگانی (مدظله الوارف)
پیام معظم له در محکومیت کشتار عزاداران حسینی در نیجریه
در محکومیت کشتار عزاداران حضرت ابی‌عبداللّه الحسین (علیه السلام) در نیجریه

بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله الحکیم فی کتابه الکریم: «وَ مَا نَقَمُوا مِنْهُمْ إِلَّا أَن يُؤْمِنُوا بِاللَّهِ الْعَزِيزِ الْحَمِيدِ»

 

▪️در ايّامي که دنيا، مبهوت و متحيّر از ابراز احساسات ميليون‌ها انسان پاک‌سرشت و آزادي‌خواه به مناسبت بزرگترين حماسه تاريخ، اربعين سيد الأحرار و امام آزادگان حضرت امام حسين (عليه‌السلام) مي‌باشد، متأسفانه در کشور نيجريه شاهد جنايات بسيار وحشتناکي هستيم که توسط نظاميان آن کشور، صدها نفر از مردم بي گناه را - که فقط براي عرض ادب و تسليت به پيامبر عاليقدر حضرت محمّد بن عبدالله (صلّي الله عليه و آله)، و اهل بيت مظلومش (عليهم‌السلام) اقامه عزاداري و تعظيم شعائر مي‌نمودند، و ياد و خاطره مظلومان کربلا را در دل‌هاي مردم دنيا زنده مي‌کردند- به راحتي به خاک و خون کشيده، و تعداد زيادي را به شهادت رساندند؛

 

إنَّا للّه و إنَّا إلیه راجعون

 

▪️اگر چه شهادت براي اين انسان‌هاي مظلوم و بي‌گناه، فوز و سعادت است، امّا براي دنيايي که وجدان انسانيت آن در خواب است، مايه ننگ و عار و ذلّت می‌باشد.

 

▪️جوامع بين المللي به اصطلاح دفاع از حقوق بشر، و نيز سازمان کنفرانس اسلامي، و دولت‌هاي اسلامي، در مقابل اين جنايت، سکوت اختيار کرده، و بلکه بعضي از آنان، اين جنايات را تأييد مي‌نمايند! آيا اين انسان‌هاي مظلوم، و بي‌دفاع، جرمي و گناهي داشته‌اند که بايد فرياد «لبّيک يا حسين» آنها را با گلوله جواب داد؟!

 

▪️اينجانب از دولت جمهوري اسلامي، و از مراکز علمي و ديني جهان اسلام مي‌خواهم که با محکوم‌نمودن اين فاجعه دلخراش، با تدبير جلوي اين حوادث ناگوار را گرفته، و با هر وسيله‌اي که مي‌توانند نداي مظلوميت آنان را به گوش جهانيان برسانند.

 

▪️دنيا بداند که نام و ياد سالار شهيدان حضرت ابي‌عبدالله الحسين (عليه‌السلام)، و هدف مقدّس آن حضرت، هميشه زنده و پايدار است، و دشمنان و کژ ‌انديشان، نمي‌توانند اين حماسه بزرگ جهاني را به فراموشي بسپارند؛ «وَلَا تَحْسَبَنَّ اللّهَ غَافِلاً عَمَّا يَعْمَلُ الظَّالِمُونَ. صدق اللّه العلیّ العظیم.»     

 
          
حوزه علميّه قم/ لطف الله صافي

 

صفر المظفر 1438 هـ.ق

 

موضوع:

چهارشنبه / 26 آبان / 1395