رسول الله صلى الله علیه و آله :شَعبانُ شَهری و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهری كُنتُ لَهُ شَفیعا یَومَ القِیامَةِ پیامبر صلى الله علیه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قیامت شفیع او خواهم... بیشتر
سه شنبه: 1401/04/14
نسخه مناسب چاپSend by email
آیة الله العظمی صافی گلپایگانی:
جامعه‌ی امروز بشریت به اشاعه و نشر فرهنگ و تعالیم مهدویت نیاز فراوان دارد./ملّت شریف ایران و تمام شیعیان جهان افتخار دارند که روز بزرگ نهم ربیع الأول را جشن گرفته، و آن را عزیز و گرامی می‌دارند.
جامعه‌ی امروز بشریت نیازمند اشاعه و نشر فرهنگ و تعالیم مهدویت

صبح روز جمعه 2 ربیع الأول 1438 هجری قمری، مسئول و اعضای ستاد مرکزی مؤسسات و مراکز مهدوی، و نیز ستاد بزرگداشت روز نهم ربیع الأول، با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی (مدظله الوارف) با ایشان دیدار و گفتگو کردند.
در ابتدای این دیدار، حجة الاسلام و المسلمین آقای قرائتی، گزارشی از فعالیت‌های مراکز مهدوی و برنامه‌های بزرگداشت روز نهم ربیع الأول آغاز امامت حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) ارائه داد.

معظم له نیز با تقدیر و تشکّر از اعضای این ستاد و همه کسانی که در امر مقدس مهدویت خدمت می کنند، فرمودند: آنچه که در این شرایط و اوضاع، مورد نیاز و حاجت فراوان جامعه اسلامی بلکه جامعه بشریت است، اشاعه و نشر فرهنگ و تعالیم مهدویت است. هر چه جامعه اسلامی ما با این فرهنگ بیشتر آشنا شود، گرفتاری‌ها، و مشکلات بیشتر برطرف می‌شود.

ایشان در قسمت دیگری از بیانات خود، با اشاره به لزوم تربیت کارشناسان متخصص در این حوزه فرمودند: باید حوزه‌های علمیه راجع به هر یک از اهل بیت (علیهم‌السلام) متخصصانی تربیت کند که بتوانند در آن زمینه، پاسخگوی همه نیازها باشند. شما ببینید اگر کسی امام سجاد (علیه‌السلام) و صحیفه اولی تا رابعه ایشان را بشناسد، همه چیز دارد، یا ائمه دیگر (علیهم‌السلام) و مخصوصاً در این عصر که امام حیّ ما حضرت حجة بن الحسن العسکری (ارواح العالمین له الفداء) هستند باید برای معرّفی آن حضرت و معارف نورانی مهدوی بیشتر تلاش نماییم.

مرجع عالیقدر در بخش دیگر این دیدار، با قرائت برخی اشعار درباره امام زمان (علیه‌السلام) افزودند: از آغاز عصر غیبت تاکنون، همه بزرگان، نویسندگان، خطبا، و شعرا، در اشتیاق و اظهار ارادت به آن حضرت، سعی و اهتمام نموده‌اند. اشعار درباره آن حضرت، انسان را زنده می‌کند و به جامعه نشاط می‌دهد.

آیت الله العظمی صافی، در ادامه، با اشاره به اینکه در تمام کارها و توفیقاتی که شیعیان دارند، عنایات وجود مبارک آن حضرت مشاهده می‌شود، فرمودند: در همه اقدامات و توفیقاتی که نصیب انسان می‌شود، به وضوح، عنایات ویژه آن حضرت دیده می‌َشود. وجود مبارک ایشان، به همه عنایت دارند و توجه می‌فرمایند، لذا توصیه به نوشتن عریضه خدمت آن حضرت شده است. یک وقتی مرحوم آقای والد ما، کسالت شدیدی داشتند. به توصیه والده اینجانب، عریضه‌ای به خدمت آن حضرت می‌نویسند و در چاهی می‌اندازند که به مجرد این کار، آن کسالت رفع شده، و تا آخر عمر مبتلای به آن نمی‌شوند. غرض اینکه عنایات حضرت حجة بن الحسن (عجل الله تعالی فرجه الشریف) به شیعیان دائمی و همیشگی است، و هر چه داریم، از برکت آن وجود شریف است.

معظم له بخش دیگری از سخنان خود را به گرامیداشت نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) اختصاص داده، و بیان داشتند: این روز از ایام الله و روز بسیار بزرگی است. برنامه این روز، باید با عظمت بسیار و شکوه فراوان انجام شود تا مردم با این روز مقدّس، و امر مبارک آشنا شوند. ملت شریف ایران و تمام شیعیان جهان افتخار دارند که چنین روز بزرگی را جشن گرفته، و آن را عزیز و گرامی می‌دارند.
ایشان در پایان این دیدار، ضمن مسألت توفیق بیشتر برای حاضران در جلسه از خداوند متعال، فرمودند: هر اقدامی که در جهت معرفی اهل بیت (علیهم‌السلام) و آثار و معارف آن بزرگواران انجام می‌دهید، اول شخصی که خوشحال می‌شوند، وجود مبارک آن حضرت می‌باشند. پس قدر خودتان را بدانید، و با تمام توان، در تبلیغ و ترویج معارف نورانی مهدویت تلاش نمایید.

موضوع: