رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/02/30
نسخه مناسب چاپSend by email
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی:تفرقه، آفت خطرناکی برای اسلام است./همایش‌ها و کنفرانس‌ها باید به صورت علمی بماند، و نباید سیاسی شود.
آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی:تفرقه، آفت خطرناکی برای اسلام است.

مرجع عالیقدر حضرت آیت الله  العظمی صافی گلپایگانی، با بیان اینکه، آفت تفرقه برای جهان اسلام بسیار خطرناک است، فرمودند: اگر بخواهیم اسلام بماند، باید همه با هم بوده، و حضور جدّی و فعال داشته باشیم، و راه دین و اسلام را ادامه دهیم.
جمعه 23 ربیع الأول 1438، رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی و عضو مجلس خبرگان، با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی، با ایشان دیدار کردند.
در ابتدای دیدار، حجت الإسلام و المسلمین آقای دکتر مبلّغی، گزارشی از کنفرانس بین المللی «تقویت صلح در جوامع اسلامی» که با حضور وی در کشور امارات، برگزار شد، و همچنین کنفرانس «علوم انسانی و دینی، مبارزه با افراطی‌گری» که هفته جاری در تهران برگزار می‌شود ارائه داد.
معظم له نیز با تقدیر و تشکّر از ایشان، و فعالیت‌های خوبی که در این راستا دارند فرمودند: برای شما در این عرصه آرزوی موفقیت دارم و حتماً موفق خواهید شد، چرا که راه، راه خوب و اسلامی است. هر چه بتوانیم این ارتباطات را بیشتر کنیم، به نفع اسلام  است.
مرجع عالیقدر در ادامه، با اشاره به اهمیت تعامل اندیشمندان مسلمان، خاطرنشان کردند: ارتباط و تعامل اندیشمندان اسلامی، بسیار مهم است، و در سایه این تعامل و همکاری‌ها، می توان گام‌های مؤثری در جهت نشر معارف اسلامی ارائه داد.
ایشان در بخش دیگری از بیانات خود، معرّفی صحیح مکتب را در گرو حضور در همه عرصه‌ها دانسته، و بیان فرمودند: حضور ما در عرصه‌های بین المللی، انجام ملاقات‌ها، دیدارها و سخنرانی در همایش‌های بین المللی بسیار مؤثر است، و اگر این روابط و تعامل‌ها نباشد، نمی‌توانیم به درستی خود را معرفی کنیم، و دیگران نیز ما را به گونه‌ای دیگر معرفی می‌کنند.
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در قسمت دیگری از این دیدار، حضور هوشمندانه در عرصه بین الملل، و تعامل با مسلمانان و شخصیت‌های مؤثر جهان را بسیار ارزشمند توصیف کرده، و افزودند: حوزه‌های علمیه باید بتوانند با حضور در این عرصه ها، به نشر تعالیم دینی اسلام بپردازند، و از اختلاف و دودستگی میان مسلمانان جلوگیری نمایند.
معظم له در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به مشی مرحوم آیت الله العظمی بروجردی ره در بحث روابط بین المللی، بر ضرورت تلاش برای وحدت میان کشورهای اسلامی تأکید کرده، و فرمودند: امید است بتوانیم در همین جهات، موفق و به جهان اسلام خدمت کنیم. جهان اسلام باید به سمت اتحاد و همدلی برود، و با هم، درگیری و اختلاف پیدا نکنند.
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در ادامه، ضمن اشاره به کنفرانس «علوم انسانی و دینی، مبارزه با افراطی‌گری» که هفته جاری در تهران برگزار می‌شود، توصیه کردند: همایش‌ها و کنفرانس‌ها باید به صورت علمی بماند و نباید سیاسی شود، چرا که در صورت سیاسی شدن، تأثیرگذاری خود را از دست خواهد داد.
در بخش پایانی دیدار، معظم له با مسألت توفیق بیشتر برای ایشان، بر ضرورت آموزش مکالمه به زبان عربی در حوزه‌های علمیه تأکید کردند.

موضوع: