رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/02/30
نسخه مناسب چاپSend by email
در دیدار آیت الله العظمی صافی و سفیر ایران در گینه مطرح شد:
لزوم حضور در عرصه‌های بین المللی، و تعامل دانشمندان جهان اسلام با یکدیگر، جهت معرفی صحیح اسلام

صبح امروز شنبه اول ربیع الثانی 1438، سفیر ایران در کشور گینه کوناکری آقای سید حمید رضا وحید کیانی و هیئت همراه، با حضور در بیت مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظلّه الوارف با ایشان دیدار کردند.
در ابتدای این دیدار، سفیر محترم ایران در آن منطقه، و نیز حجة‌الإسلام والمسلمین آقای دکتر وزیری، گزارشی از کنفرانس بزرگ "وحدت اسلامی با محوریت پیامبر و اهل بیت علیهم السلام" در کشور گینه کوناکری و ساحل عاج، ارائه داده، و از پیام معظّم له که مورد استقبال علما و دانشمندان این کنفرانس قرار گرفته بود تشکر و قدردانی نمودند.
معظّم له نیز با ابراز مسرّت از فعالیت‌های ایشان و همکارانشان در کشور گینه و مخصوصاً کنفرانس فوق الذکر، فرمودند: فرصتی را که برای شما در معرّفی معارف اسلامی و هدایت های نورانی اهل البیت (علیهم السلام) پیش آمده است قدر بدانید، و خدا را از جهت این توفیق شاکر باشید. بنده برای شما عزیزان، مسألت توفیقات بیشتر دارم، و بدانید هر چه بتوانیم ارتباطات با جهان اسلام و اندیشمندان مسلمان را بیشتر کنیم، به نفع اسلام و امّت اسلامی است.
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به لزوم معرّفی صحیح اسلام و مکتب اهل بیت پیامبر (علیهم السلام) در دنیا، فرمودند: حضور همیشگی ما در عرصه‌های بین المللی، کنفرانس‌ها، ملاقات با اندیشمندان جهان اسلام، حضور در مجامع علمی جهان، موجب این خواهد شد که اسلام، قرآن و هدایت های نجات بخش پیامبر و اهل بیت (علیهم السلام) به طور صحیح معرفی گردد. وزارت محترم امور خارجه باید به این نکته توجه داشته باشد که در همه نقاط دنیا، باید حضور داشته باشیم، و در این امر کوتاهی نکنیم.
مرجع عالیقدر، در قسمت دیگری از این دیدار، با اشاره به فعالیت‌های سفارت ایران در کشور گینه، فرمودند: اقداماتی که در آنجا انجام داده‌اید، همه‌اش جهاد است. همین اقبال مردم، نشان از این دارد که مردم دنیا تشنه معارف اسلام عزیز و تعالیم نویدبخش اهل بیت (علیهم السلام) هستند و این، وظیفه شما را سنگین‌تر می‌کند.
در پایان این دیدار، ضمن تقدیر مجدّد، فرمودند: ان شاء الله اقدامات شما مرضیّ حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف خواهد بود، و بنده هم آرزو دارم که ای کاش می‌توانستم در خدمت شما باشم، و با شما همکاری کنم.

موضوع: