رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/02/30
نسخه مناسب چاپSend by email
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی: پیشرفت علمی مسلمانان و پیروان اهل بیت علیهم السلام در جهان، تبلیغ دین و نشر معارف نورانی اسلام است. /معرفی صحیح اسلام در دنیا، به حضور فعال ما در عرصه های بین المللی بستگی دارد.
مرجع عالیقدر: پیشرفت علمی مسلمانان و پیروان اهل بیت علیهم السلام

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی:
پیشرفت علمی مسلمانان و پیروان اهل بیت علیهم السلام در جهان، تبلیغ دین و نشر معارف نورانی اسلام است. /معرفی صحیح اسلام در دنیا، به حضور فعال ما در عرصه های بین المللی بستگی دارد.

امروز چهارشنبه ۵ ربیع الثانی ۱۴۳۸، مسئولان انجمن فرهنگی قرآنی أم ابیها (علیهاالسلام) در میلان ایتالیا، با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف با ایشان دیدار، و از توصیه‌های ایشان بهره‌مند شدند.
در ابتدای این دیدار، آقای دکتر پروین، گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های این مرکز ارائه داد.
معظم له با تقدیر و تشکر از مسئولان این مرکز، فرمودند: بنده نمی‌دانم چگونه خوشحالی خودم را از دیدار با شما بیان کنم. خدمات و زحماتی که در آنجا متحمّل می شوید قابل ستایش است، و حقیر این توفیق را تبریک عرض می‌کنم. البته این را هم بدانید توفیقی که نصیب شما شده است، عنایتی از خداوند است که شما این‌طور علاقمند و متوجه این امور شده‌اید و فعالیت می‌کنید.

ایشان با اشاره به علاقمندی مردم دنیا به معارف و دستورات ناب اسلام فرمودند: من سوابق و اخبار ایتالیا را گاهی در نشریات و کتاب‌ها و روزنامه‌ها مطالعه می‌کنم، با اینکه سابقه اسلام نداشته، ولی علاقمند هستند، و افراد زیادی به دین مبین اسلام روی آوردند، مثلا در اخبار خواندم که یک خانم ایتالیایی که استاد دانشگاه بود، وقتی مطالعاتی داشت و با تحقیق مسلمان شده بود، با حجاب کامل وارد کلاس می شد و وقتی از او پرسیده بودند که چرا حجاب داری، گفته بود من مسلمان هستم و دین من، این را می گوید. غرض اینکه مردم تشنه معارف ناب اسلام هستند و اگر آن معارف را معرفی کنیم، به آن روی می آورند.

مرجع عالیقدر در بخش دیگری از بیانات خود، با بیان اینکه ترویج و نشر معارف قرآن و اهل بیت علیهم السلام در کشورهای دیگر، جهاد در راه خداست، افزودند: ما باید در همه جای دنیا حضور داشته باشیم. معرفی صحیح اسلام بستگی به حضور فعال ما در عرصه های بین المللی دارد.

معظم له، در ادامه دیدار، پیشرفت علمی مسلمانان و پیروان اهل بیت علیهم السلام در جهان را تبلیغ خوبی برای ترویج دین و معارف اهل بیت علیهم شمرده، و فرمودند: مسلمانان باید در همه جهات، پیشرفت داشته باشند مخصوصا در اخلاق و علم. اسلام و دستورات نورانی اهل بیت علیهم السلام به ما یاد داده اند باید آنچنان پیشرفت کنیم که هیچ احتیاجی به دیگران نداشته باشیم بلکه دیگران، محتاج ما باشند و مسلمانان نباید فقر علمی داشته باشند. اگر در جنبه های علمی کوتاهی کنیم، در جهات دیگر هم نقص وارد می شود.

آیت الله العظمی صافی در قسمت دیگری از سخنان خود، با اشاره به دور اندیشی آیت الله العظمی بروجردی ره، بیان داشتند: استاد بزرگ ما همیشه می فرمودند که ما باید در عرصه های بین المللی و جهان و مناطق دیگر دنیا حضور داشته باشیم، و مردم تشنه معارف دنیا را متوجه حقایق اسلام نماییم.

ایشان در پایان دیدار، ضمن ابراز قدردانی مجدد از حاضران در جلسه، فرمودند: سلام مرا به دوستانتان در آنجا برسانید، و بدانید فعالیت های شما مورد نظر حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف خواهد بود. ان شاء الله موفق باشید

موضوع: