وریز وجوهات
   بسمه تعالی انا لله وانا الیه راجعون درگذشت عالم ربّانی مرحوم حجه الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمد مدنی ناشر الاسلام رضوان الله تعالی علیه موجب تاثر و تاسف گردید. ▪️عالم بزرگواری که عمر مبارک خود را وقف نشر معارف نورانی اهل...
دوشنبه: 1400/11/4

نسخه مناسب چاپSend by email
پيام مرجع عاليقدر جهان تشيّع حضرت آية اللّه العظمی صافی گلپايگانی
پيام مرجع عاليقدر به همايش ملّی حضرت زينب (سلام‌اللّه عليها)
به همايش ملّی حضرت زينب (سلام‌اللّه عليها) « شکوهِ شکيبايی » / زنجان 1395

بسم الله الرحمن الرحيم

 

قال الله الحکیم فی کتابه الکریم :

 

« وَ الذَّاكِرِينَ اللّهَ كَثِيرًا وَ الذَّاكِرَاتِ أَعَدَّ اللهُ لَهُمْ مَغْفِرَةً وَ أَجْرًا عَظِيمًا »

 

سوره مبارکه احزاب، آیه ٣٥

 

با عرض سلام و ادب و احترام خدمت بزرگان و عزيزان حاضر در اين همايش با شکوه و نورانی که برای تجليل و تکريم از مقامات عاليه و مواقف عظيمه حضرت زينب کبری (سلام‌الله عليها)، عالمه‌ی غير معلّمه، نائبة الزّهراء و شريکة سيّد الشهداء برگزار گرديده است؛ اين افتخار بزرگ که نصيب برگزارکنندگان محترم اين همايش و شرکت‌کنندگان ارجمند شده است را گرامی می داريم.

 

زينب، آری زينب يک اسم با چهار حرف، امّا دارای همه فضائل انسانيت، و همه ارزش هايی که خداوند در سوره مبارکه احزاب آيه ٣٥ ، برای مرد و زن برشمرده است.

 

الگوی ايمان و علم و معرفت، اسوه ی صبر و حلم و بردباری، نمونه ی بارز صداقت و استقامت و شجاعت، و بانویی که در بلاغت و شيوایی بيان، و رسایی گفتار، زبان پدر را در دهان داشت، و همه مکارم اخلاق مادر حضرت زهرا (سلام الله عليها) در وجودش، جمع بود. او نه فقط افتخار زنان مسلمان است، بلکه امّت اسلام زن و مرد، به چنين بانویی افتخار می کند.

سيره ی او، حجاب و عصمت و عفّت او، عبادت او، عظمت و بزرگی و متانت او، همه افتخارانگيز است.

 

مواضع اين بانوی بزرگ اسلام در حمايت و دفاع از ارزشهای دينی، و مبارزه با حکومت مستکبران تاريخ، آن چنان کوبنده بود که برای هميشه، حاکمان جبّار و ستمگر بنی اميّه را به زباله دان تاريخ فرستاد، و آنان را منفور جهانيان، و مورد لعن و نفرين آزادگان قرار داد.

 

حضرت زينب کبری (سلام الله عليها) حقيقةً پيام‌آور حماسه عاشورای حسينی، و تکميل کننده نهضت سرور آزادمردان جهان است. خطبه‌های آتشين آن حضرت در کوفه و شام، در کاخ های ظلم و استبداد امويان، هرگز از خاطره ی تاريخ محو نخواهد شد، و امروز زنان مسلمان افتخار دارند خود را از دوستداران آن حضرت بدانند، الگوی زندگی خود را حضرت زينب (علیهاالسلام) قرار داده، و از ايشان وظايف دينی و شرعی خود را فرا می گيرند، و در اين برهه از زمان، با حفظ حجاب و عفاف خود، به جهانيان اعلام می کنند که به اصول و ارزشهای دينی و اخلاقی احترام نموده، و رضايت قلب مقدس حضرت ولی الله الاعظم (عجل الله تعالی فرجه الشريف) را بر هر چيز ديگر مقدّم می دارند.

 

سلام بر همه بانوان مسلمان، و درود بر همه‌ی رهروان واقعی حضرت زينب (سلام‌الله عليها)، والسلام عليکم و رحمةالله.

 

                                                             لطف اللّه صافی
 ٢٥ ربيع الثانی ١٤٣٨ هـ.ق

موضوع:

چهارشنبه / 6 بهمن / 1395