وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم اللهم صل علی علی بن موسی الرضا المرتضی الامام التقی النقی و حجتک علی من فوق الارض و من تحت الثری سلام و تحیّات الهی بر بندگان صالح خداوند مهربان که به وصیت مولای متقیان امیر مومنان حضرت علی بن ابی طالب علیه افضل صلوات...
سه شنبه: 1400/09/9 - (الثلاثاء:24/ربيع الثاني/1443)

نسخه مناسب چاپSend by email
توصیه های آیت الله العظمی صافی گلپایگانی به مدیران رادیو معارف
توصیه های معظم له به مدیران رادیو معارف

صبح دوشنبه ۲۲ شوال المکرم 1438 (۲۶ تیر ۱۳۹۶) مدير و مسئولان شبكه راديویی معارف با حضور در بیت مرجع عالیقدر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف، با ایشان دیدار  کرده و از توصیه های معظم له بهره مند شدند.

 

در ابتداي اين ديدار، جناب آقای تونه اي مدير محترم راديو معارف، گزارشي از فعالیت ها و برنامه های این رسانه ارائه داد.

 

 

آیت الله العظمی صافی، با تقدیر و تشکر از ایشان و همکارانشان، رادیوی معارف را در بین رسانه های کشور، خير كثير دانسته و فرمودند: الحمدلله این رسانه دینی به عنوان الگو برای رسانه های دیگر در زمینه ترویج معارف دین و تعالیم نورانی اهل البیت علیهم السلام و حفظ حدود شرع می باشد، و در ادامه راه هم باید برنامه هاي این رسانه دینی، مردم را به دين و مكتب اهل بيت علیهم السلام دعوت کند و خوش بين نماید.

 

 

معظم له در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز خرسندي از برنامه هاي راديو معارف، اين رسانه را پر منفعت براي جامعه دانسته و افزودند: يك ساعت كار در جهت تببين آموزه هاي دين مقدس اسلام و مكتب اهل بيت علیهم السلام، كاري بسيار ارزشمند، و باعث افتخار است و ثواب بسیار بالایی دارد كه قابل شمارش و احصا نيست.
کار در راديو معارف يك فرصت با ارزش و مغتنم و يك توفيق بزرگ براي دست اندرکاران این رسانه است که باید قدر آن را بدانند.

 

 

آيت الله العظمی صافی گلپايگانی، ضمن تقدیر از اقدام مهم رادیو معارف، در عدم استفاده از موسیقی، بیان داشتند: یکی از ویژگی های ارزشمند اين رسانه ديني، عدم استفاده از موسیقی است که باید بعنوان الگو، مورد توجه رسانه های دیگر هم قرار بگیرد.

 

 

مرجع عالیقدر در ادامه، وجود شبهات ديني و اعتقادي از سوي دشمنان اسلام را نسبت به گذشته بسیار شدید و گسترده تر توصیف نموده و فرمودند: همه ما مخصوصا حوزه های علمیه و رسانه های دینی ما در مقابل اين تهاجم مسئول هستيم و باید پاسخگوی نیازهای جوانان باشیم و یکی از سیاست های اصلی این رسانه باید شناسایی شبهات و آماده کردن پاسخ های دقیق و علمی با مشورت علما و بزرگان و کارشناسان متعهد و صحیح العقیده باشد.

موضوع:

سه شنبه / 27 تير / 1396