وریز وجوهات
   بسمه تعالی انا لله وانا الیه راجعون درگذشت عالم ربّانی مرحوم حجه الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمد مدنی ناشر الاسلام رضوان الله تعالی علیه موجب تاثر و تاسف گردید. ▪️عالم بزرگواری که عمر مبارک خود را وقف نشر معارف نورانی اهل...
دوشنبه: 1400/11/4

نسخه مناسب چاپSend by email
پیام مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف به دهمین اجلاس سالانه غدیر/مشهد مقدس
پیام مرجع عالیقدر به دهمین اجلاس سالانه غدیر/مشهد مقدس

دهمین اجلاس سالانه غدیر با حضور علما، فضلا، اساتید و محققان حوزه و دانشگاه و شیفتگان امیرالمومنین علیه السلام، و با قرائت پیام مرجع عالیقدر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دامت برکاته در مشهد مقدس آغاز به کار کرد.
متن پیام معظم له بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحيم

الحمدلله الّذي جعل إکمال دينه و إتمام نعمته بولاية اميرالمؤمنين و الائمة المعصومين عليهم السلام

عيد اکمال دين و اتمام نعمت، و عيد اعلام ولايت را به همه مسلمانان جهان و شيعيان با اخلاص و غديريان پاک‌گوهر، تبريک و تهنيت عرض مي‌کنم.

همايش سالانه غدير در مشهد مقدّس در جوار مضجع نوراني حضرت ثامن الحجج عليّ بن موسي الرضا عليه و عليهم آلاف التحية و الثناء فرصت گرانقدر و ارزشمندي است که دوستداران اهل البيت عليهم‌السلام، بار ديگر شخصيت و هويّت مکتبي خود را به جهانيان نشان داده، و بر چنين مقام گران‌بها و والائی افتخار نمايند؛ فرصتي که در آن، فرهنگ غنيّ غدير- که همان فرهنگ واقعي و حقيقي اسلام، و بلکه فرهنگ واقعي تمام اديان آسماني مي باشد- را به تشنگان حقايق اصيل و معنويت، و طالبان معرفت و کمال، معرّفي نمايند. نردبان سير و ترقّي و فتح قلّه‌هاي معرفت غدير است، و راه حفظ استقلال و عظمت کشور و دفع استضعاف و استکبار، تمسّک به غدير و الهام از مفاهيم غدير است.

بازگويي داستان غدير براي مردم بخصوص نوجوانان و جوانان عزيز که داستان يک تاريخ جاودان و ماندني است، وظيفه بزرگان و دانشمندان ديني، و پدران و مادران است.

معرّفي غدير، يعني شناخت الگوي بزرگ حيات و زندگي، و شناخت راه مستقيم تکامل و سعادت واقعي که بشريت به آن نيازمند است.

مکتب غدير و پيام روح‌بخش آن، بايد در تمام مراکز علمي و حوزه هاي ديني، تدريس شود، و کرسي غديرشناسي در مراکز معتبر علمي جهان تأسيس گردد تا مردم شناخت واقعي به مبلّغ غدير، يعني حضرت رسول اکرم صلي الله عليه و آله و سلم، و صاحب غدير که همان صاحب ولايت و امامت و وصايت است، يعني حضرت اميرالمؤمنين علي عليه السلام داشته باشند، و از حيات طيّبه آنان الگو گرفته و جان خود را سر زنده، و زندگي خود را جاودانه و پربرکت و خدايي نمايند.

در پايان از همه بزرگواراني که به نوعي در مراسم غدير و احياي نام غدير، زحمت مي‌کشند و بخصوص از خادمان دربار علوي، در اين همايش با عظمت و نوراني، تشکّر نموده، و از خداوند متعال مسئلت دارم که همه آنان مشمول عنايات و توجّهات حضرت ولي عصر ارواح العالمين له الفداء قرار بگيرند؛

اللّهم عجّل فرج وليّک و انصره نصراً عزيزاً و افتح له فتحاً يسيراً بحقّ محمّد و آله الطاهرين صلوات الله عليهم أجمعين.

لطف الله صافي
غدير 1438 هـ.ق

موضوع:

پنجشنبه / 16 شهريور / 1396