وریز وجوهات
   بسمه تعالی انا لله وانا الیه راجعون درگذشت عالم ربّانی مرحوم حجه الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمد مدنی ناشر الاسلام رضوان الله تعالی علیه موجب تاثر و تاسف گردید. ▪️عالم بزرگواری که عمر مبارک خود را وقف نشر معارف نورانی اهل...
دوشنبه: 1400/11/4

نسخه مناسب چاپSend by email
پیام مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الشریف به اوّلین مسابقات قرآن و تواشیح کارگران کشور/ ارومیه - آبان‌ماه 1396
پیام مرجع عالیقدربه اوّلین مسابقات قرآن و تواشیح کارگران کشور/ ارومیه

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ وَ الصَّلَاةُ وَ السَّلَامُ عَلَى أَشْرَفِ  الأنبِیَاءِ  و المُرسَلینَ  أَبِی الْقَاسِمِ مُحَمَّدٍ  و عَلَی آله الطَّیِّبِینَ سِیَّمَا  بَقیَّهِ الله فِی الأرَضین.

قال الله الحکيم: «إِنَّ هَذَا الْقُرْآَنَ يَهْدِي لِلَّتِي هِيَ أَقْوَمُ»

السلام عليکم و رحمة الله

 

بسيار خوشحالم خانواده های محترم کارگران عزيز - که قشر زحمتکش و باايمان و شريف کشور می باشند و حقوق زيادی بر مردم و حکومت دارند؛ اين همايش با عظمت و مقدّس را برگزار می کنند، همايشی که در آن از قرآن کريم، کتاب بزرگ هدايت انسان ها در طول تاريخ، و بزرگترين معجزه جاودان الهی استفاده می شود، و مسابقات قرآنی حفظ و قرائت قرآن کريم در آن برگزار می گردد.

 

اينجانب به تمامی عزيزان کارگر در سراسر کشور اسلامی عرض ادب و احترام دارم که با پيروی از قرآن کريم و عترت نبوی صلّي الله عليه و آله، راه صحيح و نجات‌بخش را برای خود انتخاب نموده اند، و به جهانيان اعلام می کنند که قرآن کريم و معارف نورانی اهل بيت عليهم‌السلام سرلوحه زندگی ما و الگو برای رسيدن به کمال و راه سعادت و خوشبختی می باشد.

 

امروز جامعه ما متأسفانه با مشکلات زيادی روبرو شده، و اخلاق انسانی و اسلامی کمرنگ گشته است، شايد بتوان گفت: يکی از عوامل آن دوری از قرآن کريم و عمل نکردن به دستورات شرع مقدس می باشد که قرآن می فرمايد:

«وَمَنْ أَعْرَضَ عَنْ ذِكْرِي فَإِنَّ لَهُ مَعِيشَةً ضَنْكًا»

 

اگر همه مردم بخصوص مسئولين کشور و کسانی که بيت المال مسلمانان در دست آنان می باشد با عدالت اجتماعی و دوری از منافع حزبی و جناحی فقط برای رضای خداوند متعال و خدمت به همه مردم شريف کشور قدم بردارند، و خدا را در همه کارها ناظر بدانند، مشکلات برطرف می گردد. جامعه بايد قرآنی شده و دل ها به نور قرآن روشن گردد.

 

در پايان از خداوند متعال مسئلت دارم که عنايات حضرت وليّ عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف شامل همه بخصوص شما قشر عزيز کارگر باشد، و در همه احوال موفق و مؤيد باشيد.

 

لطف الله صافی
۱۲  صفر المظفر ۱۴۳۹ هـ.ق

موضوع:

پنجشنبه / 11 آبان / 1396