وریز وجوهات
   بسمه تعالی انا لله وانا الیه راجعون درگذشت عالم ربّانی مرحوم حجه الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمد مدنی ناشر الاسلام رضوان الله تعالی علیه موجب تاثر و تاسف گردید. ▪️عالم بزرگواری که عمر مبارک خود را وقف نشر معارف نورانی اهل...
دوشنبه: 1400/11/4

نسخه مناسب چاپSend by email
پیام مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی به همایش بزرگ ریحانة النبّی علیهماالسّلام/شهرستان مهر- جمادی الثانیة 1439
پیام مرجع عالیقدر به همایش بزرگ ریحانة النبّی (ع)/شهرستان مهر

بسم الله الرحمن الرحيم

اللّهم صل علي محمد و اهل بيته و صلّ علي البتول الطاهرة الصديقة الزکية حبيبة المصطفي و قرينة المرتضي و سيدة النساء حليفة الورع و الزهد و تفّاحة الفردوس و بلّغها منا تحية و سلاماً

و سلام و رحمت الهي بر شما عزيزان شرکت‌کننده در همايش با شکوه ريحانة النبيّ و سلام بر فاطميون و کساني که آن حضرت را، در زندگي خود الگو و اسوه قرار داده‌اند.
از برگزار کنندگان اين همايش مقدّس که به مناسبت ولادت با سعادت بانوي بزرگ جهان بشريت اولين شهيد و مدافع راستين راه ولايت و امامت حضرت صديقه طاهره سلام الله عليها با اخلاص تمام و نيّت پاک و با جديت کامل در بارگاه مقدّس فاطمي، عرض ادب و چاکري دارند تشکّر ویژه دارم؛ طوبي لهم و حُسن مآب.
اهميت برگزاري اين همايش‌ها از آنجا معلوم مي‌شود که جامعه ما نياز وافر به معنويت و درک حقايق و شناخت راه و رسم زندگي پاکان دارد. در اجتماعي که ماديت و مظاهر دنيوي و جاه‌طلبي، ظلم و ستم و زورگويي و استبداد و استکبار، بر صداقت و راستي و عدالت و حق‌پرستي غلبه پيدا کرده است، براي نجات اين جامعه، راهي غير از شناخت پيشوايان راستين و رهبران معصوم نمي‌باشد.
بشرِ امروز اگر بخواهد خودش را از اين وضعيت اسف‌بار نجات دهد، بايد راهي را انتخاب کند که در آن، مکارم اخلاق و صفات حميده و خصائص پسنديده انساني حاکم باشد و امروز، ما و شما، همه مسئول هستيم، چرا که در معرّفي واقعي اين انسان‌هاي نمونه تاريخ کوتاهي کرده‌ايم.
اگر جامعه، زهراي اطهر سلام الله علیها را واقعاً بشناسد و اگر زندگي علي مطهر علیه الصلاة و السلام را الگوي رفتاري خود قرار دهد و اگر فرهيختگان و دانشمندان ما، نهج البلاغه اميرالمؤمنين و خطبه فدکيه فاطمي را بارها و بارها قرائت نمایند و از معارف والای آن بگویند و بنویسند، نورانيت مضاعفي، جامعه را فرا مي‌گيرد و دل‌ها را روشن و انديشه‌ها را پاک و مطهّر خواهد نمود.
کوتاه سخن آن‌که «لو علم النّاس محاسن کلامنا لاتّبعونا» زيبايي‌هاي کلام معصومين را به ديگران ابلاغ کنيد و حقيقت اسلام که پيامبرش رحمة للعالمين است را براي جهانيان تبيين نمايید تا ملّت‌ها بدانند که ما به غير از صلح و صفا و صميميت براي همه، چيز ديگري نمي‌خواهيم.
در پايان، از ارواح مطهّره اولياي الهي به ويژه حضرت صديقه طاهره سلام الله علیهم أجمعین، استمداد مي‌طلبيم که راه و روش رسيدن به کمال و سعادت را انتخاب نموده و با عنايات حضرت وليّ عصر عجل الله تعالی فرجه الشريف پيرو واقعي آن ذوات مقدّسه باشيم و صلّي‌الله علي سيّدنا محمد و آله الطاهرين
لطف الله صافي
16 جمادی الثانیة 1439 هـ.ق

موضوع:

چهارشنبه / 16 اسفند / 1396