وریز وجوهات
سه سروده از معظم له در مدح حضرت معصومه سلام الله عليها   شفيعه محشر اين بارگه كه خاك درش مُشكِ اذفر است بويش چو بوى خُلد برين روح‌پرور است دار الشّفا و عـقده‌گشا و فرح‌فزاست باب امان ز محنـت فرداى محشر است طور حضـور و مطلـع نور...
چهارشنبه: 1400/03/26

نسخه مناسب چاپSend by email
پیام مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی به همایش بزرگ ریحانة النبّی علیهماالسّلام/شهرستان مهر- جمادی الثانیة 1439
پیام مرجع عالیقدر به همایش بزرگ ریحانة النبّی (ع)/شهرستان مهر

بسم الله الرحمن الرحيم

اللّهم صل علي محمد و اهل بيته و صلّ علي البتول الطاهرة الصديقة الزکية حبيبة المصطفي و قرينة المرتضي و سيدة النساء حليفة الورع و الزهد و تفّاحة الفردوس و بلّغها منا تحية و سلاماً

و سلام و رحمت الهي بر شما عزيزان شرکت‌کننده در همايش با شکوه ريحانة النبيّ و سلام بر فاطميون و کساني که آن حضرت را، در زندگي خود الگو و اسوه قرار داده‌اند.
از برگزار کنندگان اين همايش مقدّس که به مناسبت ولادت با سعادت بانوي بزرگ جهان بشريت اولين شهيد و مدافع راستين راه ولايت و امامت حضرت صديقه طاهره سلام الله عليها با اخلاص تمام و نيّت پاک و با جديت کامل در بارگاه مقدّس فاطمي، عرض ادب و چاکري دارند تشکّر ویژه دارم؛ طوبي لهم و حُسن مآب.
اهميت برگزاري اين همايش‌ها از آنجا معلوم مي‌شود که جامعه ما نياز وافر به معنويت و درک حقايق و شناخت راه و رسم زندگي پاکان دارد. در اجتماعي که ماديت و مظاهر دنيوي و جاه‌طلبي، ظلم و ستم و زورگويي و استبداد و استکبار، بر صداقت و راستي و عدالت و حق‌پرستي غلبه پيدا کرده است، براي نجات اين جامعه، راهي غير از شناخت پيشوايان راستين و رهبران معصوم نمي‌باشد.
بشرِ امروز اگر بخواهد خودش را از اين وضعيت اسف‌بار نجات دهد، بايد راهي را انتخاب کند که در آن، مکارم اخلاق و صفات حميده و خصائص پسنديده انساني حاکم باشد و امروز، ما و شما، همه مسئول هستيم، چرا که در معرّفي واقعي اين انسان‌هاي نمونه تاريخ کوتاهي کرده‌ايم.
اگر جامعه، زهراي اطهر سلام الله علیها را واقعاً بشناسد و اگر زندگي علي مطهر علیه الصلاة و السلام را الگوي رفتاري خود قرار دهد و اگر فرهيختگان و دانشمندان ما، نهج البلاغه اميرالمؤمنين و خطبه فدکيه فاطمي را بارها و بارها قرائت نمایند و از معارف والای آن بگویند و بنویسند، نورانيت مضاعفي، جامعه را فرا مي‌گيرد و دل‌ها را روشن و انديشه‌ها را پاک و مطهّر خواهد نمود.
کوتاه سخن آن‌که «لو علم النّاس محاسن کلامنا لاتّبعونا» زيبايي‌هاي کلام معصومين را به ديگران ابلاغ کنيد و حقيقت اسلام که پيامبرش رحمة للعالمين است را براي جهانيان تبيين نمايید تا ملّت‌ها بدانند که ما به غير از صلح و صفا و صميميت براي همه، چيز ديگري نمي‌خواهيم.
در پايان، از ارواح مطهّره اولياي الهي به ويژه حضرت صديقه طاهره سلام الله علیهم أجمعین، استمداد مي‌طلبيم که راه و روش رسيدن به کمال و سعادت را انتخاب نموده و با عنايات حضرت وليّ عصر عجل الله تعالی فرجه الشريف پيرو واقعي آن ذوات مقدّسه باشيم و صلّي‌الله علي سيّدنا محمد و آله الطاهرين
لطف الله صافي
16 جمادی الثانیة 1439 هـ.ق

موضوع:

چهارشنبه / 16 اسفند / 1396