وریز وجوهات
   بسمه تعالی انا لله وانا الیه راجعون درگذشت عالم ربّانی مرحوم حجه الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمد مدنی ناشر الاسلام رضوان الله تعالی علیه موجب تاثر و تاسف گردید. ▪️عالم بزرگواری که عمر مبارک خود را وقف نشر معارف نورانی اهل...
پنجشنبه: 1400/11/7

نسخه مناسب چاپSend by email
بمناسبت ۲۳ محرم الحرام سالروز تخریب حرم امامین عسکریین علیهماالسلام
بمناسبت ۲۳ محرم، سالروز تخریب حرم امامین عسکریین علیهماالسلام

* بازخوانی پیام‌های مرجع عالیقدر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف

- پیام معظم له به مناسبت واقعه دردناک تخریب حرم امامین عسکریین علیهماالسلام

بسم الله الرحمن الرحیم

ألا ما لهذه السماء لا تمور؟!
و ما للجبال تری لا تسير؟!

الله اكبر! الله اكبر!
 لقد وقعت ثلمه عظمی تزعزعت بها اركان‌الدين و انهدمت بها قواعد شوكة‌المسلمين، مصيبة ما أعظمها.
بارالها! از حوادث درناكی كه بر مسلمانان از فتنه‌ی گروهی خوارج پيشه،‌ دشمنان حقيقي دين، فرقه‌ِ‌ی مستحدثه، تروريست و جنايت پيشه كه به اسم اسلام و حمايت از كتاب و سنت، علی‌الدوام مسلمانان را از زن و مرد و پير و جوان و كودكان خردسال به خاك و خون می‌كشند و حتی در حال نماز و عبادت ‌و در مشاهد شريفه كسی را امان نمي‌دهند و هزاران مسلمان دوستدار اهل بيت عليهم‌السلام را در كشور عراق به جرم داشتن ولايت آل البيت عليهم‌السلام مظلومانه و با فجيع‌ترين وضع مي‌كشند به تو شكايت می‌كنيم؛ اللهم اليک الشکوی و انت الشاهد علی هذه البلوی
خدايا! تو مي‌داني و مي‌بيني كه بر شيعيان در عراق چه مي‌گذرد و چه خون‌هاي پاكي كه بر زمين ريخته مي‌شود و سران به اصطلاح اهل سنت با سكوت خود، از محكوم كردن اين جنايت‌ها خودداري مي‌كنند؟ خبر بسيار دردناك بمب‌گذاري در حرم مطهر ملايك پاسبان عسکريين عليهما‌السلام و تخريب قبه‌ي منوره و مقدسه‌ي آن دو امام بزرگوار،‌ عمق جنايت و شرارت اين مفسدان و دشمني آنان را با اسلام، ‌قرآن و اهل بيت ‌ظاهر كرد؛ زبان و بيان از تقرير بزرگي اين فاجعه و محكوم كردن آن، ‌عاجز و از عرض تسليت به پيشگاه مقدس قطب عالم امكان،‌حضرت بقيت‌الله ‌ارواح‌العالمين له الفدا، قاصر است؛ اللهم انا نشكوا اليك فقد نبينا و غيبه ولينا و تظاهر الزمان علينا؛ ما امريكا و ساير دول غربي را در فجايعي كه در عراق ‌واقع مي‌شود مسوول مي‌دانيم.
اينجانب ضمن محكوم كردن اين جنايت هولناك، اعلام عزاي عمومي كرده و از حوزه‌هاي علميه‌ي سراسر كشور مي‌خواهم كه روز شنبه،‌دروس خود را تعطيل كرده و اقامه‌ي عزا كنند.
وسيعلم الذين ظلموا اي منقلب ينقلبون.»

23 محرم الحرام 1427 هـ.ق
لطف الله صافی

_______

- پیام معظم له به مناسبت اولین سالگرد واقعه دردناک تخریب حرم امامین عسکریین علیهماالسلام

بسم الله الرحمن الرحيم
سالگشت فاجعه بزرگ هتک روضه مقدسه عسکريين عليهما السلام را به پيشگاه حضرت بقية الله ارواح العالمين له الفداء با کمال خضوع و ادب، تسليت عرض مي نمايم.
هتک حرمت آن امامين همامين عليهما السلام مصيبت بزرگي است که نه فقط بر عالم تشيع، بلکه بر عالم اسلام وارد شده است؛ هر مسلماني به محبت و ولايت اهل بيت عليهما السلام، بر حسب روايات متواتر و اتفاق شيعه و سني از ارکان ايمان است؛ هر مسلماني به محبت و ولايت اهل بيت عليهما السلام موظف بوده و بايد از اهل بيت پيامبر صلي الله عليه و آله و سلم تجليل، تکريم و تعظيم داشته باشد که فرداي قيامت از آن سؤال خواهد شد.
هر گونه و با هر زبان بخواهيم اين جسارت بزرگ را محکوم کنيم و اظهار مصيبت نماييم، حق آن ادا نمي شود.
متأسفانه شرايط خاص عراق و فتنه هايي که گروه خاصي از جهال و نواصب همه روزه برپا مي نمايند و مردم بي گناه را از صغير و کبير، زن و مرد قتل عام مي نمايند، مانع از بازگشت آرامش و امنيت به اين کشور شده است؛ دست پروردگان و مزدوران اشغالگران، عامل اين بحران و نا امني اند؛ زيرا مي دانند بازگشت امنيت به کشور و تسلط حکومت برگزيده مردم بر اوضاع، بهانه اي براي بقاي اشغالگري نمي ماند و خواه ناخواه، بايد به اشغالگري پايان دهند و در اين ميان با تأخير بازسازي حرم مطهر عسکريين عليهما السلام نيز اين مصيبت عظمي همچنان ادامه دارد؛ حکومتي که اکنون در عراق با حضور اشغالگران تأسيس شده از هر جهت مردمي است و به هر حال، مشروعيت دارد و به طور قطع اگر تا به حال، عوامل مزدور و جهال وهابي مانع نشده بودند، اين حکومت اکنون توانسته بود با به دست گرفتن زمام امور، عذر اشغالگران را خواسته، و راه هر بهانه اي را براي ادامه اشغال بسته بود.
بر همه کساني که دلهايشان براي کشور عزيز عراق و اين منطقه عزيز اسلامي مي طپد؛ براي همه آناني که از شيعه و سني، محبت اهل بيت عليهما السلام را، که علامت ايمان و طهارت از نفاق است، در دل دارند، براي آنان که به عتبات عاليات، کربلا، نجف و حوزه هزار ساله آن احترام مي گذارند، براي دولت ها و دولتمردان همه کشورها لازم است حکومتي را که در عراق روي کار آمده تقويت و در استحکام ارکان آن تلاش کنند و سياست هاي خود را به گونه اي تنظيم کنند که استقلال و آزادي عراق با قوت اين حکومت، پي ريزي شود.
حقير به همه دولتمردان اسلامي هشدار مي دهم که در اين رابطه همه مسئوليت داريد؛ اگر مي خواهيد اين سرزمين مقدس از دست اشغالگران آزاد گردد، سياست هاي خود را با قدرت يافتن حکومت مردمي عراق، هماهنگ سازيد.
و ما النصر الا من عند الله العزيز الحکيم.
23 محرم الحرام 1428 هـ.ق
لطف الله صافي

______

- پیام معظم له به مناسبت سومین سالگرد واقعه دردناک تخریب حرم امامین عسکریین علیهماالسلام

                                                          بسم الله الرحمن الرحيم
سه سال از فاجعه‌ي عظيم و هولناک تخريب و هتک حرمت بارگاه ملکوتي و آسماني آستان فرشته پاسبان امامين همامين امام هادي و امام عسکري عليهماالسلام مي‌گذرد.
سه سال است که قلب مقدس قطب دايره‌ي امکان، حضرت بقية‌الله الاعظم عجل الله تعالي فرجه الشريف در مصيبت هدم حرم جدّ و پدر بزرگوارشان، داغدار است.
سه سال است که ملائکه‌ي الهي وفرشتگان مقرب درگاه حق، برگرد حريمي مي‌گردند که از کينه‌ي نابکاران ويران است.
سه سال است است که شيعه در ماتم اين مصيبت عظمي، اندوهناک و غمناک است.
اللهم إنّا نشکوا إليک فقد نبيّنا و غيبة وليّنا و کثرة عدوّنا و شدّة الفتن بنا
ضمن عرض تسليت مجدد اين مصيبت عظمی به ساحت مقدس ولي دوران و امام عالم امکان حضرت صاحب العصر و الزمان عجل الله تعالی فرجه الشريف از همه شيعيان و دوستداران اهل بيت عصمت و طهارت عليهم‌السلام مي‌خواهيم تا با اقامه ي عزا و برپايي مجالس، ياد آن بزرگواران را گرامي داشته و انزجار خود را از فتنه‌ي گروهي خوارج پيشه، دشمنان حقيقي دين، فرقه‌ي مستحدثه، تروريست و جنايت پيشه که به اسم اسلام و حمايت از کتاب و سنت علي الدوام مسلمانان را از زن و مرد و پير و جوان و کودکان خردسال به خاک و خون مي‌کشند و حتي در حال نماز و عبادت و در مشاهد شريفه کسي را امان نمي‌دهند، اعلان نمايند.
بحمدالله چندي قبل با اهتمام عدّه‌اي از دوستداران اهل بيت عليهم‌السلام اين آستان فرشته پاسبان که تعلق خاص به حضرت بقيةالله مولانا المهدي صاحب العصر و الزمان عجل الله تعالي فرجه الشريف دارد براي زيارت زائران امامين عسکريين عليهما السلام آماده‌سازي شد که هم اکنون پذيراي دلباختگان فراواني از سراسر جهان مي‌باشد.
اينجانب از ستاد محترم بازسازي مي‌خواهم انشاء الله با سرعت عمل هر چه زودتر به کوري چشم اعداء اهل بيت عليهم السلام بناي اين مشهد مطهر با شکوه‌تر و مجلّل‌تر پايان يابد و چشم دوستان اهل بيت عليهم السلام و خصوص شيعيان به آن روشن و لمعان انوار آن جهان را منور سازد.
هرگونه ابراز خدمت و تلاش و سعي و زحمت در تجديد اين آستان عرش نشان مورد تقدير خاصّ حضرت بقيةالله ارواح العالمين لتراب مقدمه الفداء و شخص شخيص آن يگانه دوران و امام عالم امکان است.
اينجانب اگر کارگر ساده‌اي در اين بازسازي بودم سر افتخار به اوج مهر و ماه مي‌رساندم.
و لا حول و لا قوة الا بالله العلي العظيم.

23 محرم الحرام 1430 هـ.ق
لطف الله صافي

موضوع:

چهارشنبه / 11 مهر / 1397