رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 1401/02/30
نسخه مناسب چاپSend by email
آیة الله العظمی صافی گلپایگانی: خدمت به مردم مخصوصاً محرومان و ضعفا، محبوبترین عبادت‌ها نزد خداوند متعال است./آبروی جامعه، مرهون خدمات خیّرین بزرگوار و شریف است.
بیانات مرجع تقلید در دیدار مجمع خیرین سلامت کشور با معظم له

 

دبیر و اعضای محترم مجمع خیرین سلامت کشور با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله الوارف، با ایشان دیدار کردند.
در ابتدای این دیدار، دکتر شهریاری دبیر کل مجمع، گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های این مجمع ارائه داد.

در ادامه، معظّم له با تقدیر و تشکّر فراوان از فعالیت‌های مجمع خیّرین سلامت کشور، مسأله سلامت را از مسائل مهم اسلامی دانسته و فرمودند: با توجه به آیه شریفه قرآن که می‌فرماید: «مَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاسَ جَمِيعاً»، اقدامات شما در راه سلامت مردم، بسیار ارزشمند و دارای اجر و ثواب فوق العاده است. آیات و روایات را بخوانيد و ببینید که در اسلام، روي اين مطالب چه حساب‌هایی شده است. باید این توفیقی را که نصیب شما عزیزان شده است تبریک عرض نمود. خودتان هم اين موقعيتي که فراهم شده است را خيلي غنيمت بشمارید و بدانید بهترين توشه آخرت، رضاي خداوند متعال و امام زمان علیه‌السلام است که با این برنامه‌ها به دست می‌آورید.

ایشان در بخش دیگری از بیانات خود، رضایت‌مندی مؤمنان و خوشحالی آنان را از بهترین عبادت‌ها شمرده و بیان داشتند: در روايات است که «مَا عُبِدَ اللهُ بِشَيء أحبُّ إلَيهِ مِن إدخَالِ السُّرورِ عَلي قَلبِ المُؤمِن» یعنی هيچ عبادتي بالاتر از اين است که شما يک بنده مؤمني را خوشحال کنيد. اینکه در همه جا، مردم عزیز و شریف ما از خدمات شما آقایان بزرگوار استفاده می‌برند مخصوصاً در مناطق محروم، بسیار مهمّ و ارزنده است و طبق این روایت، هیچ عبادتی نزد خداوند محبوب‌تر از آن نیست.
این را هم به یقین بدانید اول کسی که از کارهای شما مخصوصاً نسبت به فقراء و محرومان خوشحال می‌شود، حضرت ولي عصر عجل الله تعالی فرجه الشريف هستند.

مرجع عالیقدر در قسمت دیگری از توصیه‌های خود به اعضای مجمع خیّرین سلامت کشور فرمودند: این جهتی را که شما در جامعه مسئول آن هستید، از جهات بزرگ اسلامي و ديني است که ما بايد داشته باشيم و آن را حفظ کنيم و اگر اين مسائل مغفول عنه باشد، آثار بسیار بدی دارد.
امثال این اقدامات، اسباب آبرومندي جامعه است و اگر نباشند مردماني که اين برنامه‌ها را پياده کنند، آبروي جامعه از بين مي‌رود. مسئولان محترم و دولت هم باید در زمینه سلامت مردم، اهتمام بیشتری داشته باشند.

ایشان در پایان جلسه با آرزوی توفیقات روزافزون برای حاضران جلسه فرمودند: آن قدر کار شما با ارزش است که فقط می‌توانم بگویم: «يَا لَيتَني کُنتُ مَعَکُم» دعا مي‌کنم که مرا در رديف شما بنويسند.
دعاگوي شما هستم و به آن افتخار می‌کنم و امیدوارم روز به روز بر توفیقات و افتخارات شما افزوده شود.

موضوع: