وریز وجوهات
   بسمه تعالی انا لله وانا الیه راجعون درگذشت عالم ربّانی مرحوم حجه الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمد مدنی ناشر الاسلام رضوان الله تعالی علیه موجب تاثر و تاسف گردید. ▪️عالم بزرگواری که عمر مبارک خود را وقف نشر معارف نورانی اهل...
دوشنبه: 1400/11/4

نسخه مناسب چاپSend by email
پیام مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دامت برکاته به همایش ریحانه النبی صلی الله علیه و آله/شهرستان مُهر_۱۴۴۰ ق
پیام مرجع عالیقدر: به همایش ریحانه النبی (ص) /شهرستان مُهر _ ۱۴۴۰ ق

بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب و احترام دارم به عزیزانی که در این محفل باشکوه و مقدّس، تشرّف حضور دارند و با شرکت در این مجلس و مجالس دیگری که به عنوان جشن میلاد حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها برگزار می‌گردد، مودّت و محبّت خود را به ذوی القربی و اهل البیت علیهم السلام ابراز می‌دارند.
بار دیگر افتخاری بزرگ نصیب مردم با ایمان و ولائی دار الولایه مُهر شده که جشن میلاد کوثر آل  محمد علیهم‌السلام را با ذکر فضائل و مناقب آن بانوی بزرگ ‌عالم بشریت با شکوهی خاص و عظمتی مضاعف برگزار می‌کنند.
خوشا به سعادت شما که اظهار مودّت و علاقه شما به خاندان وحی و نبوّت ستودنی است و موجب عزّت و سرافرازی شهر شماست.
حقیر با زبان الکن و بیان ناقص و با اعتراف به بضاعت مزجاه، در خود نمی‌بینم که در ساحت مقدّس حضرت انسیه حوراء ام الائمه و ام ابیها سلام الله علیها عرضی داشته باشم؛ فقط از باب اینکه اسم حقیر در زمره خادمان بارگاه آسمانی آن حضرت ثبت شود، عرض چاکری و اخلاص می‌نمایم.
حضرت زهرا سلام الله علیها در حقیقت، نسخه مطابق با اصل پدر بزرگوار خود حضرت خاتم الانبیاء صلی الله علیه و آله بودند و در بین اهل بیت علیهم السلام مقام و عظمت خاصی دارند که ائمه معصومین علیهم السلام به وجود ایشان افتخار می‌کنند.
وجود مقدّس آن حضرت برای اهل بیت علیهم السلام‌ حجّت است، یعنی برای حقّانیت خودشان و برای بطلان ‌غاصبان و ستمگران به وجود حضرت زهرا سلام الله علیها احتجاج می‌کنند. اهل بیت علیهم السلام‌ همه حجت هستند و زهرای مرضیه سلام الله علیها حجت‌ بر همه آنها است.
ایشان امامت به معنای علم و هدایت را حائز بود و به عنوان بانوی اول اسلام در عفاف و عصمت و کرامت، وجودش الگو و اسوه است.
خطبه آن حضرت از معجزات ایشان است که در آن جوّ اختناق و کودتای بزرگی که شد و با مصیبت ارتحال نبی اکرم صلّی الله علیه و آله و مصائب دیگر، این خطبه را بالبداهه در اوج فصاحت و بلاغت انشا فرمود.
سخن بسیار زیاد است که باید بزرگان علم و ادب و دانشمندان بزرگ جهان اسلام‌ درباره شخصیت ملکوتی آن حضرت هزاران کتاب نوشته و هزاران شاعر و مداح، مدحی از آن حضرت داشته باشند.
کوتاه سخن آن که امروز با تاسی به آن بانوی بزرگ اسلام، جامعه ما باید سبک زندگی الهی آن حضرت را الگوی خود قرار داده و در ایمان و معرفت خدا و بندگی و زهد و بی‌اعتنایی به دنیا و رعایت عفاف و حجاب و دفاع از ولایت و امر به معروف و نهی از منکر، راه فاطمی را با افتخار ادامه داده و رضایت حضرت بقیه الله فی الارضین ارواح العالمین له الفدا را کسب نماید.
از همه شرکت‌کنندگان محترم در این محفل نورانی، تشکر نموده و ملتمس دعا هستم و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

لطف الله صافی
۱۸ جمادی الثانیه ۱۴۴۰ ه.ق

موضوع:

دوشنبه / 6 اسفند / 1397