وریز وجوهات
حجة الاسلام والمسلمین آقای رمضانی دبیر کل مجمع جهانی اهل البیت علیهم السلام با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله الوارف با ایشان دیدار کرد. در ابتدا، ایشان گزارشی از فعالیت های گذشته و برنامه‌های آتی این مجمع...
سه شنبه: 1400/09/9 - (الثلاثاء:24/ربيع الثاني/1443)

نسخه مناسب چاپSend by email
آیة الله العظمی صافی گلپایگانی:
خدمت به مشهد، خدمت به نشر و ترویج معارف نورانی حضرت رضا علیه السلام است./ فضای شهر مقدّس مشهد را جهت بهره‌برداری بیشتر معنوی زائران و مجاوران مهیّا کنید تا مردم توشه های معنوی از این شهر به ارمغان ببرند.
دیدار شهردار مشهد با حضرت آیت الله العظمی صافی

آیة الله العظمی صافی گلپایگانی:
خدمت به مشهد، خدمت به نشر و ترویج معارف نورانی حضرت رضا علیه السلام است./ فضای شهر مقدّس مشهد را جهت بهره‌برداری بیشتر معنوی زائران و مجاوران مهیّا کنید تا مردم توشه های معنوی از این شهر به ارمغان ببرند.

 
همزمان با دهه کرامت، شهردار مشهد دکتر کلایی و هیئت همراه با حضور در بیت مرجع عالیقدر حضرت آیة‌الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف با ایشان دیدار و از توصیه‌های معظم له بهره‌مند شدند.
در ابتدای این دیدار، گزارشی از فعّالیت‌ها و برنامه‌های شهرداری مشهد ارائه داد.
معظم له ضمن تقدیر و تشکّر از ایشان و همکارانشان فرمودند: توفیق خدمت در شهر مقدّس مشهد افتخار بزرگی است؛ این فرصت را قدر بدانید، و سعی کنید روز به روز بر خدمت به زائران و مجاوران آن حضرت بیفزایید.
خدمت در جوار ملكوتي بارگاه امام رضا عليه الصّلاة و السلام قداست و اجر بيشتري دارد، چرا كه مشهد شهري جهاني و پايتخت معنوي ايران است.
مرجع عالیقدر در بخش دیگری از بیانات خود با اشاره به قداست شهر مقدّس مشهد فرمودند: اینجا به واسطه وجود مبارک حضرت علی بن موسی الرضا علیه الصلوة و السلام قداست و معنویت خاصی دارد و باید در همه برنامه ها مراقب بود که شئون به طور کامل رعایت شود.
ایشان در قسمت دیگری از توصیه های خود افزودند: در تمام اقدامات و فعالیت هایی که دارید هدفتان خدمت به حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و مردم که عیال آن حضرت هستند باشد و بدانید اول کسی که از خدمت به مردم خوشحال می شوند وجود مبارک آن حضرت هستند.
آیت الله العظمی صافی در ادامه، با اشاره به رفت و آمد بسیار زائر به این شهر مقدّس فرمودند: فضای شهر مقدّس مشهد را جهت بهره‌برداری بیشتر معنوی زائران و مجاوران مهیّا کنید تا مردم توشه های معنوی از این شهر به ارمغان ببرند.
معظم له در پایان با تشکر از شهردار محترم مشهد جهت خدماتی که به دسته بزرگ هیئات عزاداری در روز شهادت امیرالمومنین حضرت علی علیه الصلوه و السلام داشته‌اند، از خداوند متعال برای ایشان و همکارانشان توفیقات بیشتر مسئلت نمودند.

موضوع:

شنبه / 15 تير / 1398